Zamknij

Powrót do szkół nie taki bezpieczny? Oto co myślą rodzice

29.08.2020 11:20
PRZEMYŚL PRZYGOTOWANIA DO ROZPOCZĘCIA ROKU SZKOLNEGO
fot. PAP/Darek Delmanowicz

Nowy rok szkolny coraz bliżej. Już za kilka dni dzieci wrócą do nauki stacjonarnej, co teraz, gdy w kraju wciąż szerzy się epidemia koronawirusa, budzi spore wątpliwości. Co sądzą rodzice? Jak wynika z nowego sondażu Pollster dla "Super Expressu", chcą by ich dzieci poszły do szkoły. Jednocześnie wyniki innego badania wskazują, że rodzice nie uważają szkół za przygotowane na powrót uczniów.  

Rok szkolny 2020/2021 startuje już za kilka dni. Choć minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski zapewnia, że rozpoczęcie roku szkolnego 1 września jest jak najbardziej bezpieczne, a wracające z wakacji dzieci nie są zagrożeniem, kontrowersji nie brakuje.

Jak jednak wynika z przeprowadzonego właśnie sondażu Pollster dla "Super Expressu"*, niemal połowa rodziców (48 proc. ankietowanych) chce, by dzieci wróciły normalnie do szkół. 27 proc. respondentów uznało, że zajęcia powinny być naprzemienne - raz zdalnie, raz w szkole. 19 proc. stwierdziło, że dzieci powinny zostać w domu i uczyć się zdalnie, a 6 proc. nie miało zdania w tej sprawie.

Jednocześnie opublikowano wyniki innego badania. W tym wykonanym przez IBRiS na zlecenie Nationale-Nederlanden** rodziców pytano m.in. o obawy związane z powrotem dzieci do szkół. Wyniki? Jedna trzecia rodziców uważa, że szkoły nie są przygotowane na ponowne przyjęcie dzieci, a co drugi obawia się, że jego dziecko zakazi się w szkole koronawirusem.

* Sondaż wykonano w dniach 21-23 sierpnia metodą ankiet internetowych. Przeprowadzony został na grupie 1024 osób

** Badanie zrealizowano na zlecenie Nationale-Nederlanden przez Instytut Badań Rynkowych i Społecznych w dniach 21-22 sierpnia 2020 roku. W ramach badania ilościowego przeprowadzono wywiady na grupie 1000 dorosłych Polaków posiadających dzieci w wieku szkolnym (metodą CATI)

RadioZET.pl/PAP