Zamknij

Wyniki kolejnych testów na koronawirusa wśród nauczycieli. MEiN podaje dane

PAP
17.01.2021 19:55
Zdjęcie ilustracyjne
fot. MARZENA BUGALA POLSKA PRESS/Polska Press/East News

Powrót do szkół klas I-III szkół podstawowych już w poniedziałek. W niedzielę wieczorem Ministerstwo Edukacji i Nauki podało kolejne dane, dotyczące testów na koronawirusa przeprowadzonych wśród nauczycieli. Wśród 122 tysięcy osób, które otrzymały już wynik badania, zakażonych SARS-CoV-2 są 2422 osoby z kadry nauczycielskiej.

Powrót do szkół klas I-III szkół podstawowych już jutro, tj. w poniedziałek 18 stycznia. MEiN w niedzielę wieczorem podało nowe dane dotyczące testów pod kątem zakażenia SARS-CoV-2 wśród kadry nauczycielskiej. Testy na koronawirusa wykonano u blisko 134 tysięcy nauczycieli klas I-III szkół podstawowych i pracowników szkół. Wyniki otrzymało 122 tys. z nich. Pozytywny test na obecność koronawirusa otrzymały 2422 osoby tj. 2 proc. wszystkich, którzy otrzymali wyniki - poinformował PAP resort edukacji i nauki. Badania przesiewowe na obecność wirusa SARS-CoV-2 przeprowadzono od 11 do 15 stycznia. Wzięli w nich udział nauczyciele klas I-III szkół podstawowych i szkół specjalnych oraz pracownicy szkół. Badania były dobrowolne i bezpłatne.

Wyniki kolejnych testów na koronawirusa wśród nauczycieli. MEiN podaje dane

Z danych przekazanych przez Głównego Inspektora Sanitarnego wynika, że w trakcie pięciu dni akcji badań przesiewowych nauczycieli i pracowników administracyjnych szkół wymazy pobrano od blisko 134 tys. osób. Wyniki otrzymało ponad 122 tys. z nich. Pozytywny test na obecność koronawirusa otrzymały 2422 osoby - tj. 2 proc. wszystkich wyników badań - poinformowała Polską Agencję Prasową w niedzielę rzeczniczka prasowa Ministerstwa Edukacji i Nauki Anna Ostrowska.

Najchętniej badaniu poddawali się nauczyciele i pracownicy niepedagogiczni w województwach: pomorskim (88 proc.), warmińsko-mazurskim (86 proc.) i podkarpackim (85 proc.). Badania przesiewowe poprzedziły powrót uczniów klas I-III szkół podstawowych i szkół specjalnych do nauki stacjonarnej w szkołach. Najmłodsi uczniowie wrócą do szkół w poniedziałek.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP