Zamknij

Powrót do szkół. Koronawirus w czterech podstawówkach, zawieszono zajęcia

25.01.2021 14:25
Szkoła
fot. Zdjęcie ilustracyjne, Piotr Molecki/East News

Z powodu koronawirusa w czterech szkołach podstawowych na Podkarpaciu zawieszono zajęcia. Pozytywne wyniki testów na Covid-19 potwierdzono u nauczycieli i uczniów.

Powrót uczniów klas I-III do szkół od 18 stycznia był możliwy ze względu na niższy poziom zakażeń koronawirusem. Uczniowie starsi: z klas IV-VIII szkół podstawowych oraz uczniowie szkół ponadpodstawowych, tak jak przed feriami zimowymi, kontynuują naukę zdalną. Zajęcia stacjonarne są zawieszone do 31 stycznia.

Nowy wiceminister edukacji i nauki ocenił, że bardzo realne są zapowiedzi ministra edukacji Przemysława Czarnka o powrocie do szkół kolejnych grup uczniów w lutym. – W najbliższych dniach proszę spodziewać się komunikatów z naszej strony o tym, jak to będzie wyglądało w pierwszych dniach lutego – powiedział.  

Powrót do szkół. Koronawirus w czterech podstawówkach

Pozytywne wyniki testów na Covid-19 zdiagnozowano u nauczycieli i uczniów ze szkół podstawowych w województwie podkarpackim. Według danych z 25 stycznia zajęcia stacjonarne zostały całkowicie zawieszone do 30 stycznia dla sześciorga uczniów w Szkole Podstawowej w Dobkowicach w powiecie jarosławskim - przekazała w poniedziałek 25 stycznia Katarzyna Kwiatanowska-Rodkiewicz z podkarpackiego kuratorium oświaty w Rzeszowie.

Z kolei częściowo, czyli dla pojedynczych oddziałów, zajęcia zostały zawieszone do 29 stycznia w trzech szkołach podstawowych dla łącznie 66 uczniów. Są to szkoły: w Zamiechowie (pow. jarosławski) – 7 uczniów, w Woli Mieleckiej (pow. mielecki) – 22 uczniów i w Krośnie – 37 uczniów.

Chcesz czytać częściej takie artykułu? Dołącz do grupy dla rodziców na Facebooku

RadioZET.pl/PAP