Zamknij

Jest decyzja ministra edukacji o maseczkach w szkołach

27.08.2020 09:23
Dariusz Piontkowski
fot. East News/Zbyszek Kaczmarek

Dariusz Piontkowski, minister edukacji narodowej poinformował w czwartek, że noszenie masek na twarzy nie będzie obowiązkowe w miejscach wspólnych w szkole. 

"Nie zostanie wprowadzone zalecenie, aby obowiązkowo w każdej szkole, w miejscach wspólnych, wszyscy uczniowie, wszyscy nauczyciele musieli nosić osłonę nosa i ust" - przekazał w Polskim Radiu 24 Dariusz Piontkowski. Szef MEN dodał, że "w każdej placówce sytuacja jest nieco inna".

Powrót do szkół. Piontkowski przekazał decyzje ws. maseczek

Dariusz Piontkowski został zapytany w Polskim Radiu 24 o obowiązek noszenia maseczek w szkole. Minister edukacji narodowej przekazał, że nie będzie go. Dodał jednak:

Natomiast tam, gdzie warunki szkolne, bardzo wąskie korytarze, wielkość szkoły bądź stan zagrożenia epidemicznego będzie wskazywał na to, że trzeba będzie podjąć jakieś dodatkowe środki ostrożności, to wtedy dyrektor chyba powinien zalecić osłony nosa i usta w miejscach wspólnych — w korytarzach, klatka schodowych czy szatniach

- wyjaśnił szef MEN.

Zobacz także

Poinformował, że po kolejnych rozmowach z Głównym Inspektorem Sanitarnym uznano, że nie ma potrzeby wprowadzania obowiązku noszenia maseczki w szkole, gdyż sytuacja w każdej placówce jest inna.

Zobacz także

Według ministra "w niewielkich placówkach nie ma uzasadnienia, by na siłę wszyscy te maseczki nosili". "Jednocześnie wskazujemy, że te osoby, które czują się bardziej zagrożone (...) mogą założyć maseczkę czy przyłbicę i w ten sposób na pewno będą bezpieczniejsze".

RadioZET.pl/Polskie Radio 24