Zamknij

Kiedy powrót dzieci do szkół? Wiceszef MZ: ”Pod koniec sierpnia będzie decyzja”

27.07.2020 09:42
Szkoła
fot. TADEUSZ KONIARZ/REPORTER

Powrót dzieci do szkół we wrześniu nie jest przesądzony. Decyzja w sprawie powrotu do stacjonarnej nauki w szkołach ma zostać podjęta na tydzień, dwa przed rozpoczęciem roku szkolnego. - Podobnie będzie w październiku w przypadku wyższych uczelni – zapowiedział wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska w Programie Trzecim Polskiego Radia został zapytany o powrót dzieci do szkół 1 września. - Wszystko będzie zależało od sytuacji epidemiologicznej pod koniec sierpnia. Czy dzieci wrócą do szkół, myślę, że będzie podjęta decyzja na tydzień, dwa przed rozpoczęciem roku szkolnego – powiedział wiceszef resortu zdrowia. 

Waldemar Kraska wyjaśnił, że podobnie będzie w październiku, gdy rozpoczyna się rok akademicki.

Trudno mi w tej chwili powiedzieć, czy młodzież wróci do szkół. Chciałbym, żeby tak się stało, ale czy tak będzie, zobaczymy

– stwierdził wiceminister zdrowia. 

Zobacz także

Kiedy powrót do szkoły i na uczelnie?

W zeszłym tygodniu minister edukacji Dariusz Piontkowski poinformował na Twitterze: "Chcemy, aby uczniowie od września wrócili do tradycyjnej nauki w szkołach. Pracujemy nad przepisami, które zagwarantują bezpieczeństwo uczniów po powrocie do szkół".

"Gdyby pojawiło się ognisko epidemii czy realne zagrożenie dla zdrowia uczniów i nauczycieli, chcemy, aby dyrektor, po zasięgnięciu opinii GIS, mógł szybko zareagować. Ważna będzie również rola kuratora" – napisał Piontkowski.

Chcesz czytać częściej takie artykułu? Dołącz do grupy dla rodziców na Facebooku

RadioZET.pl/PAP