Zamknij

"Niestety mamy kolejny". Wykryto koronawirusa w następnej szkole

13.09.2020 19:44
koronawirus
fot. VINCENZO PINTO/AFP/East News, zdj. ilustracyjne

Zakażenie koronawirusem potwierdzono u jednego z uczniów szkoły podstawowej "Akademia Pitagorasa" w Baranowie – poinformował w niedzielę wójt podpoznańskiej gminy Tarnowo Podgórne Tadeusz Czajka. Część z uczniów od poniedziałku będzie się więc uczyć zdalnie.

"Niestety mamy kolejny potwierdzony przypadek zarażenia koronawirusem – pierwszy wśród uczniów naszych szkół: to jeden z uczniów Szkoły Podstawowej Akademia Pitagorasa w Baranowie" – poinformował Czajka.

Jak dodał, "po przeanalizowaniu stosowanych w tej placówce procedur bezpieczeństwa Sanepid zadecydował, że od poniedziałku, 14 września, uczniowie klas IV – VIII tej szkoły zaczną nauczanie w formie zdalnej, natomiast uczniowie klas I – III nadal będą uczyć się stacjonarnie, w szkole.

Wójt podkreślił, że rodzice uczniów zostali już poinformowani o sytuacji poprzez elektroniczne dzienniki. Zapewnił również, że szkoła została już zdezynfekowana. - Proszę o uszanowanie prywatności osób zakażonych i zachowanie spokoju. Jednocześnie apeluję o stosowanie zasad bezpieczeństwa, w trosce o zdrowie nasze i innych – zaznaczył Czajka.

Zobacz także

Koronawirus w Wielkopolsce

Od początku pandemii w Wielkopolsce odnotowano 6353 przypadki zakażeń koronawirusem, z czego obecnie 858 to tzw. przypadki aktywne. Z powodu COVID-19 zmarło w regionie 239 osób. Wyzdrowiało 5256 chorych.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP