Zamknij

Próbne matury zostaną przełożone? Chodzi o jedno województwo

24.02.2021 16:50
próbna matura 2021
fot. Tomasz Jastrzebowski /REPORTER

Próbne matury 2021 w woj. warmińsko-mazurskim prawdopodobnie zostaną przesunięte na inny termin. Szef resortu zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział, że ostateczną decyzję podejmie minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Od soboty 27 lutego w woj. warmińsko-mazurskim zaczną obowiązywać nowe obostrzenia.

Próbna matura 2021 zagrożona z powodu trzeciej fali koronawirusa? Minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział, że próbne egzaminy maturalne w województwie warmińsko-mazurskim "prawdopodobnie" zostaną przesunięte na inny termin. Ostateczną decyzję w tej sprawie ma podjąć niebawem minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

Centralna Komisja Egzaminacyjna poinformowała, że w tym roku próbne egzaminy maturalne odbędą się w dniach od 3 do 16 marca. Zgodnie z zapowiedziami, w woj. warmińsko-mazurskim zostanie wyznaczony nowy termin próbnej matury 2021. W pozostałych województwach wszystko ma odbyć się zgodnie z obowiązującym harmonogramem.

Próbna matura 2021. Niedzielski: w woj. warmińsko-mazurskim będzie zmiana terminu

Adam Niedzielski zwrócił uwagę, że w woj. warmińsko-mazurskim jest największy wskaźnik absencji uczniów w szkołach oraz wskaźnik przejścia szkół na zdalne nauczanie. "O ile w Polsce ten wskaźnik przejścia na nauczanie zdalne jest niski, wynosi 1-2 proc., to w woj. warmińsko-mazurskim mamy prawie 7 proc. wskaźnik absencji, a jeżeli chodzi o placówki to prawie 10 proc." - poinformował minister.

Zaznaczył, że na Warmii i Mazurach wskaźnik zakażeń koronawirusem wśród nauczycieli także jest wysoki - wynosi ok. 7 proc, natomiast w skali kraju, to niecałe 2 proc.

"W województwie tym chcemy wprowadzić regulacje dyscyplinujące: chcemy, aby nauka w klasach 1-3 wróciła do trybu zdalnego, a galerie, muzea, kina, hotele oraz miejsca użyteczności publicznej niestety znowu zostały zamknięte" - informował minister zdrowia. Dodał, że dotyczy to również kortów i basenów.

W środę 24 lutego na konferencji Niedzielski poinformował, że od soboty w całym kraju poziom restrykcji pozostaje taki, jak obecnie, z wyjątkiem województwa warmińsko-mazurskiego.

ZOBACZ TAKŻE:

Rekordowe zakażenia na Warmii i Mazurach. Ludzie na ulicach bez maseczek

Nowe obostrzenia po 27 lutego 2021. Czy galerie handlowe będą otwarte?

Powrót do szkół jak najszybciej? "Będziemy podejmować odważne decyzje"

"Musimy zrobić mały krok wstecz". Rząd wprowadza zmiany w obostrzeniach

Dodatkowe obostrzenia na Wielkanoc? Minister zdrowia mówi o "odważnych krokach"

RadioZET.pl/ Ministerstwo Zdrowia/ PAP/ CKE