Zamknij

Ognisko koronawirusa w szpitalu psychiatrycznym. Zakażonych prawie 100 pacjentów

20.11.2020 14:36
Szpital
fot. Shutterstock

Blisko 100 pacjentów Samodzielnego Wojewódzkiego Publicznego Zespołu Zakładów Psychiatrycznej Opieki Zdrowotnej w Radomiu jest zakażonych koronawirusem – potwierdziły w czwartek służby prasowe Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego. Pozytywny wynik wykazały również testy u kilku pracowników placówki. 

Koronawirus w szpitalu psychiatrycznym w Radomiu. Zakażone są dokładnie 103 osoby - 94 pacjentów oraz 9 osób z kadry medycznej. "Obecnie z powodu ognisk epidemiologicznych wywołanych COVID-19 nie ma przyjęć planowych na cztery oddziały psychiatryczne i do Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego. Pacjenci na oddziały psychiatryczne przyjmowani są jedynie w stanie zagrożenia życia" – możemy przeczytać w oświadczeniu placówki, przesłanym Polskiej Agencji Prasowej. 

Koronawirus w szpitalu psychiatrycznym. 103 osoby zakażone

Najwięcej potwierdzonych przypadków wirusa SARS-CoV-2 zanotowano na odcinku kobiecym Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego Psychiatrycznego. Pozytywny wynik ma 87 pacjentek i 6 osób z personelu medycznego. Na tzw. odcinku męskim zakażenie koronawirusem potwierdzono u 7 pacjentów i 3 pracowników. Koronawirus nie ominął także innych szpitalnych oddziałów psychiatrycznych – chorych na COVID-19 jest 4 pacjentów.

Zobacz także

W czwartek pobrane zostały wymazy do badań kontrolnych od pacjentów i personelu kilku oddziałów szpitalnych, m.in. oddziałów psychiatrycznych i psychosomatycznego. Ich wyniki będą znane w najbliższych dniach.

Z danych urzędu marszałkowskiego wynika, że w pracy nieobecnych jest 6 lekarzy: jeden przebywa w izolacji w związku z pozytywnym wynikiem, jeden jest objęty kwarantanną, czterech medyków przebywa na zwolnieniu lekarskim. W pracy nie ma też 34 pielęgniarek: 17 przebywa w izolacji w związku z potwierdzonym koronawirusem, 2 są na kwarantannie, a 15 – ma zwolnienia lekarskie.

Koronawirus w Polsce. 20 listopada - RAPORT

W piątek Ministerstwo Zdrowia podało najnowsze dane dotyczące zakażeń koronawirusem w Polsce. Wynika z nich, że mamy 22 464 nowe przypadki zachorowań. Poinformowano również o śmierci 626 osób, z czego 477 miało tzw. choroby współistniejące. 

RadioZET.pl/PAP