Zamknij

Nie żyje dwóch księży zakażonych koronawirusem

14.07.2020 23:36
Karetka
fot. PAWEL SKRABA/REPORTER

Dwóch kapłanów, mieszkających ostatnio w Domu Księży Seniorów w Radomiu, zmarło we wtorek na koronawirusa w miejscowym szpitalu. Wcześniej na Covid-19 zmarł już jeden ksiądz z tego domu.

Koronawirus w Domu Księży Seniorów w Radomiu. Jeden ze zmarłych we wtorek kapłanów miał 84 lata, a drugi 92 lata. Od około dwóch tygodni byli leczeni w szpitalu zakaźnym w Radomiu. W szpitalu przebywa jeszcze siedmiu innych zarażonych koronawirusem duchownych.

Stan trzech z nich jest bardzo ciężki, pozostali wracają do zdrowia

– powiedział kanclerz Kurii Biskupiej w Radomiu ks. prał. Edward Poniewierski.

Zobacz także

Koronawirus w Domu Księży Seniorów w Radomiu. Nie żyje 3 kapłanów 

Na początku lipca obecność koronawirusa wykryto u jednego z księży mieszkających w Domu Księży Seniorów w Radomiu. Emerytowanym duchownym wykonano testy. Kilkunastu z nich miało wyniki pozytywne. Księża, u których wystąpiły objawy koronawirusa, zostali przewiezieni do szpitala zakaźnego. Pięciu kapłanów z pozytywnym wynikiem, którzy czuli się dobrze, pozostało w domu - odbywają kwarantannę w swoich pokojach. Jeden z księży, w wieku 75 lat, zmarł 5 lipca.

Dom Księży Seniorów mieści się w osobnym skrzydle Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu. Placówka ma m.in. oddzielne wejście i kuchnię.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP