Zamknij

Kolejna ofiara COVID-19 wśród pracowników medycznych. Nie żyje zakażony ratownik

Magdalena Kulej
01.05.2020 22:15
Radom. Nie żyje zakażony koronawirusem ratownik
fot. Lukasz Kalinowski/East News, zdj. ilustracyjne

Zmarł zakażony koronawirusem ratownik z Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego. To już trzecia ofiara COVID-19 wśród personelu medycznego.

O śmierci 59-letniego ratownika z Radomia poinformował w piątek wieczorem prezydent miasta Radosław Witkowski. "Dziś odszedł ratownik medyczny, kierowca Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Radomiu. Przegrał walkę z koronawirusem. Łączę się w bólu z rodziną i deklaruję, że nie pozostaną bez wsparcia"– napisał w piątek wieczorem na Facebooku prezydent Radomia.

Informację o śmierci ratownika medycznego potwierdziła też rzeczniczka Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego Elżbieta Cieślak. "Z żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci (...) ratownika medycznego i kierowcy w Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Radomiu - długoletniego, niezwykle oddanego pacjentom ratownika. Odszedł na wieczny dyżur. Z rodziną Zmarłego łączymy się w bólu" – przekazała Cieślak.

Już trzy ofiary koronawirusa wśród pracowników medycznych

Zmarły ratownik to trzecia ofiara COVID-19 wśród pracowników służby zdrowia. Wszyscy zmarli w regionie radomskim. W połowie kwietnia informowano o śmierci 46-letniego fizjoterapeuty z Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu, a kilka dni później 59-letniej pielęgniarki ze szpitala w Kozienicach.

RadioZET.pl/PAP