Obserwuj w Google News

Kwarantanna u ojców Bernardynów w Radomiu. Zakonnik zachorował na COVID-19

2 min. czytania
12.04.2021 13:18
Zareaguj Reakcja

Kwarantanna u ojców Bernardynów w Radomiu. Jeden z zakonników zachorował na COVID-19. Zamknięto kościół, tylko niektóre msze są odprawiane przez księży z zewnątrz.

kościół
fot. Jacek Klejment/East News (zdjęcie ilustracyjne)

Koronawirus w kościele w Radomiu. Na COVID-19 zachorował jeden z ojców Bernardynów. "Z przykrością informujemy, że od dnia 9 kwietnia do 17 kwietnia 2021 r., decyzją Sanepidu wspólnota klasztoru została poddana kwarantannie z powodu choroby Covid 19 jednego ze współbraci" - czytamy na stronie internetowej klasztoru.

Redakcja poleca

Radom. Zakonnik w klasztorze Bernardynów chory na COVID-19. Zamknięty kościół

W ogłoszeniu podano, że z powodu zachorowania na COVID-19 przez jednego z zakonników klasztor ma być zamknięty do 17 kwietnia włącznie. Na stronie internetowej gwardian o. Czesław Gniecki poinformował, że w tych dniach nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu, spowiedzi oraz mszy świętych o wyznaczonych godzinach. "Nie będzie nocnego czuwania z 9 na 10 kwietnia br." - brzmi treść komunikatu.

Jak przekazano, wierni będą mogli uczestniczyć we mszy jedynie 9 i 10 kwietnia oraz w dniach 12-17 kwietnia o godz. 18,30. Odprawią je kapłani spoza wspólnoty klasztornej. "W niedzielę 11 kwietnia, w Uroczystość Bożego Miłosierdzia, będzie możliwy udział we mszy św. o godz. 11.00 oraz 18.30. Również te msze św. odprawią kapłani z zewnątrz" - czytamy.

W poniedziałek, 12 kwietnia Ministerstwo Zdrowia przekazało, że w ciągu ostatniej doby w regionie radomskim zarejestrowano 160 zakażeń koronawirusem. Dzień wcześniej było ich 390. Zmarły dwie osoby (w niedzielę 11 kwietnia zmarło sześć osób - przyp. red.).

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/echodnia.eu