Zamknij

Trzech uczniów nie przystąpiło do egzaminu 8-klasisty. Podejrzenie koronawirusa

17.06.2020 17:00
Poderzenie koronawirusa w Radomiu
fot. Maciej Kosycarz/KFP/Reporter

Trzech uczniów radomskich szkół podstawowych nie przystąpiło do egzaminu dla ósmoklasistów ze względu na podejrzenie, że mogli zarazić się koronawirusem – poinformował w środę Janusz Kalinowski z radomskiego magistratu.

Uczniowie ósmych klas szkół podstawowych nr 3, 15 i 23 w Radomiu poinformowali, że w ostatnim czasie mieli kontakt z osobami zakażonymi. Janusz Kalinowski przekazał, że uczniowie będą mogli zdawać w dodatkowym terminie w lipcu.

Po konsultacji z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną pozostali oni w domach, a trwające obecnie egzaminy ósmoklasisty są kontynuowane bez ich udziału

– przekazał Kalinowski. Jak informuje Polska Agencja Prasowa, przypadki zakażenia koronawirusem zanotowano również w innych placówkach oświatowo-opiekuńczych: dwóch radomskich przedszkolach i w żłobku.

Zobacz także

Magistrat poinformował, że potwierdziło się podejrzenie zakażenia koronawirusem u pracownicy Publicznego Przedszkola nr 15 przy ulicy Kusocińskiego. Od wtorku placówka jest zamknięta. W poniedziałek w przedszkolu tym przebywało dziewięcioro dzieci. Nieczynne jest także Publiczne Przedszkole nr 14, gdzie potwierdzono zakażenie u jednego z dzieci.

Zobacz także

Od ponad dwóch tygodni w Radomiu nie działa również jeden ze żłobków. Pozytywne wyniki ma 12 dzieci, 11 rodziców i 4 pracowników placówki przy ul. PCK. Pierwsza zachorowała jedna z opiekunek. W kolejnych dniach obecność koronawirusa wykryto u następnych 26 osób.

Koronawirus - bilans w Polsce oraz co trzeba o nim wiedzieć?

Przypomnijmy, że aktualny bilans koronawirusa w Polsce (zaktualizowany o środowy poranny komunikat) wynosi 30701 przypadków zakażenia oraz 1286 ofiar śmiertelnych. W środę potwierdzono ponad 500 kolejnych przypadków. 

RadioZET.pl/PAP