Zamknij

Koronawirus na komendzie policji. 21 osób zakażonych

04.10.2020 22:12
Policja
fot. Shutterstock

U 15 funkcjonariuszy oraz 6 pracowników cywilnych Komendy Powiatowej Policji w Rawiczu (woj. wielkopolskie) potwierdzono obecność koronawirusa. Jednostka działa przy wsparciu policjantów z innych komend.

Jak poinformował w niedzielę serwis elka.pl, powołując się na rzeczniczkę rawickiej komendy asp. sztab. Beatę Jarczewską, pomieszczenia i radiowozy policji w Rawiczu przechodzą ozonowanie.

Zobacz także

Po tym, jak koronawirusa wykryto u dwóch policjantów, na badania skierowano wszystkich funkcjonariuszy i pracowników komendy. Wykonanych zostało 117 testów. Pozytywne wyniki otrzymało 13 policjantów i 6 pracowników cywilnych, Trzy osoby oczekują jeszcze na wyniki.

Koronawirus. Policjanci z komendy w Rawiczu zakażeni

Rzeczniczka zapewniła również, że pozostający w służbie rawiccy policjanci są wspierani przez funkcjonariuszy z innych jednostek regionu. Warto nadmienić, że od początku pandemii w Wielkopolsce odnotowano 8573 przypadki zakażeń koronawirusem, z czego 2009 to przypadki aktywne. 313 osób zmarło, a 6251 wyzdrowiał.

Zobacz także

Przypomnijmy również, że Ministerstwo Zdrowia potwierdziło w niedzielę kolejne 1934 przypadki zakażenia koronawirusem. Poinformowano także o śmierci 26 osób. Łączna liczba potwierdzonych zakażeń od początku epidemii w Polsce wyniosła tym samym 100074 osoby. Zanotowano również 2630 ofiary śmiertelne. 

Koronawirus - co trzeba wiedzieć?

RadioZET.pl/PAP