Zamknij

Ojciec i syn nie mieli maseczek. Pobili policjantów w czasie interwencji

08.04.2021 22:53
Ojciec i syn nie mieli maseczek
fot. Damian Klamka/East News

Do 10 lat więzienia grozi dwóm mieszkańcom Rawicza (woj. wielkopolskie), którzy podczas policyjnej interwencji zaatakowali funkcjonariuszy. Obaj zatrzymani mężczyźni, ojciec i syn, byli pijani - podała w czwartek policja.

Oficer prasowy policji w Rawiczu (woj. wielkopolskie) asp. sztab. Beata Jarczewska poinformowała w rozmowie z Polską Agencją Prasową, że w środę około godz. 13 na ul. Wojska Polskiego policjanci podjęli interwencję wobec dwóch mężczyzn. - Powodem interwencji był fakt, że obaj, w centrum miasta, na deptaku, spacerowali bez maseczek – podkreśliła.

Rawicz. Ojciec i syn nie mieli maseczek. Pobili policjantów podczas interwencji

Jak zaznaczyła, mężczyźni nie wykonywali poleceń funkcjonariuszy, wykazywali się sporą agresją i ostatecznie zaatakowali parę policjantów. Interwencja przerodziła się w szarpaninę, w wyniku której funkcjonariusze odnieśli obrażenia: ogólne potłuczenia ciała i wstrząśnienie mózgu.

W czasie szarpaniny funkcjonariusz przewrócił się i uderzył głową o ławkę, a policjantka borykała się z drugim agresorem, który zadawał jej ciosy

asp. sztab. Beata Jarczewska

Zatrzymani w tej sprawie mieszkańcy Rawicza w wieku 51 i 25 lat to ojciec i syn; obaj byli pijani. Młodszy poddał się badaniu alkomatem – miał 1,5 promila alkoholu w organizmie. Od jego ojca pobrano krew do badań.

Jak podała Jarczewska, w czwartek obu zatrzymanym przedstawiono zarzuty czynnej napaści na policjantów i wywierania wpływu na wykonywanie czynności przez funkcjonariuszy. Dodała, że prokuratura złoży do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie podejrzanych na trzy miesiące. Mężczyznom grozi do 10 lat pozbawienia wolności. 

Chcesz otrzymywać więcej takich informacji? Śledź Kronikę Kryminalną Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP