Zamknij

Rekordy zakażeń w Polsce. Jaśkowiak: Byłoby dobrze, by rząd się w końcu ogarnął

26.09.2020 10:53
Jacek Jaśkowiak w Radiu ZET
fot. Radio ZET

- Obserwuję obłożenie w szpitalu jednoimiennym, który podlega miastu. Mamy rekordowe obłożenie - mówi w Radiu ZET prezydent Poznania, Jacek Jaśkowiak. - Czeka nas ciężki okres - dodaje, komentując ostatnie rekordy w dobowym przyroście zakażeń w kraju.

Jacek Jaśkowiak, sobotni Gość Radia ZET przyznaje, że wraz z gwałtownym wzrostem liczby zakażonych koronawirusem, musiał podjąć dodatkowe decyzje. - Mamy miejsca tymczasowe w innych szpitalach, które stworzyliśmy. Mamy przygotowaną w razie dalszego wzrostu zakażeń, możliwość uruchomienia polowego szpitala na targach (Międzynarodowe Targi Poznańskie - przyp. red.) - mówi Jaśkowiak. - W szkołach też jest coraz więcej zakażeń. Przechodzą na tryb zdalny, wyłączane są poszczególne klasy. Nie mam żadnych wątpliwości, że ten największy kryzys dopiero przed nami. Dopiero, jak pojawi się sezon zachorowań na grypę - dodaje.

Prezydent Poznania w mocnych słowach ocenia działania rządu w związku z pandemią. - Czeka nas ciężki okres. Byłoby dobrze, żeby ten rząd się końcu "ogarnął". Ta sytuacja, która ma miejsce przez ostatnie dwa tygodnie w Zjednoczonej Prawicy, kiedy Kaczyński zajmuje się Ziobro, a Ziobro Kaczyńskim i robią sobie przytyki, jest niebezpieczna dla Polski właśnie w związku z epidemią COVID19 - mówi Jacek Jaśkowiak.

Przypomnijmy, że w piątek Ministerstwo Zdrowia podało, że badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 1587 osób. To absolutny rekord, jeśli chodzi o dobowy wzrost zakażeń od początku epidemii. W sobotę statystyki są podobne - to 1 584 nowe przypadki Covid-19. 

Zobacz także

Radio ZET