Zamknij

Rewal. Goście w hotelu na kwarantannie. Wystarczyło jedno kłamstwo turystów

24.06.2020 15:56
Rewal
fot. East News/ROBERT STACHNIK

Kilkudziesięciu urlopowiczów, którzy wybrali się do Rewala nad Morze Bałtyckie, spędzi najbliższe kilka dni w hotelu. Wszystko przez jedno kłamstwo w ankiecie. Odpowiedzialne za nie jest starsze małżeństwo ze Śląska, które napisało w karcie, że nie miało kontaktu z osobami chorymi na Covid-19. Okazało się, że małżonkowie są nosicielami koronawirusa. Mogli zarazić także tych, z którymi jechali autokarem nad polskie morze.

Ponad 50 osób, które przyjechało na wypoczynek nad polskie morze do miejscowości Rewal, nie opuści hotelu. Trafili na kwarantannę i nie mogą opuszczać swojego miejsca zakwaterowania. U gości hotelowych ze Śląska wykryto koronawirusa. Urlopowicze zostaną w pokojach do czasu, kiedy nie przyjdą ich wyniki na obecność SARS-CoV-2 z negatywnym wynikiem testu.

Rewal. Turyści z koronawirusem skłamali w ankiecie

Jak podaje portal Polsat News, osoby, które przebywają na kwarantannie, pochodzą głównie ze Śląska. Jak udało się ustalić serwisowi, są oni wstrząśnięci, bo źródłem ewentualnego zagrożenia jest starsze małżeństwo, które w ankiecie ukryło, że miało kontakt z osobą zarażoną Covid-19. W ich przypadku był to syn.

U kobiety infekcję odkryto w niedzielę, wtedy pojawiły się u niej niepokojące objawy — duszności oraz ból w klatce piersiowej. Przybyli na miejsce medycy podejrzewali na początku problemy z sercem. Później okazało się, że to SARS-CoV-2. Nosicielem wirusa był także mąż kobiety.

Zobacz także

Małżeństwo zostało przetransportowane na oddział zakażony szpitala przy Arkońskiej w Szczecinie. Wszystkie osoby, które jechały z nimi autobusem, zostały objęte kwarantanną.

RadioZET.pl/Polsat News