Zamknij

Dwoje turystów z koronawirusem. Ok. 50 osób w ośrodku wczasowym na kwarantannie

23.06.2020 17:48
Rewal
fot. Plaża w Rewalu/Robert Stachnik/Reporter

Ok. 50 osób z ośrodka wypoczynkowego w Rewalu (woj. zachodniopomorskie) zostało skierowanych na kwarantannę po tym, jak u dwojga turystów wykryto koronawirusa - poinformowała rzeczniczka wojewódzkiego sanepidu. Zamknięta została część ośrodka.

Jak poinformowała PAP rzeczniczka Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szczecinie Małgorzata Kapłan, około 50 osób zostało poddanych kwarantannie w ośrodku w nadmorskim Rewalu (woj. zachodniopomorskie), po tym, jak u dwojga turystów z południa Polski stwierdzono zakażenie koronawirusem.

Rewal. Turyści z koronawirusem. Kwarantanna w ośrodku wczasowym

Dodała, że w kwarantannie przebywają wszyscy, którzy mieli kontakt z osobami zakażonymi. Są im wykonywane badania, będą też pobierane wymazy. Natomiast zakażeni turyści trafili już do jednego ze szczecińskich szpitali.

W poniedziałek do szpitala przy ulicy Arkońskiej trafiło starsze małżeństwo ze Śląska. Zostali przetransportowani z Rewala, ich stan jest dobry, przebywają na oddziale zakaźnym

- potwierdził w rozmowie z "Głosem Szczecińskim" Mateusz Iżakowski, rzecznik szpitala wojewódzkiego w Szczecinie.

Zobacz także

Wójt gminy Rewal Konstanty Oświęcimski przekazał w rozmowie z Polską Agencją Prasową, że zamknięta została część ośrodka wypoczynkowego, osoby objęte kwarantanną przebywają w jednym z budynków. Ośrodek objęty jest nadzorem sanepidu w Gryficach. Jak informuje "Głos Szczeciński", kwarantanna ma potrwać do 27 czerwca. 

Koronawirus - co trzeba wiedzieć?

RadioZET.pl/PAP/Głos Szczeciński