Zamknij

Rybnik. Koronawirus w trzech liceach. Prawie 250 uczniów na kwarantannie

05.10.2020 13:00
Rybnik
fot. I LO w Rybniku/Google Street View

Aż 244 uczniów liceów w Rybniku (woj. śląskie) zostało objętych kwarantanną w związku ze stwierdzeniem zakażenia koronawirusem w trzech liceach – poinformował w poniedziałek tamtejszy urząd miasta.

I Liceum Ogólnokształcącym im. Powstańców Śląskich, gdzie zakażenie dwóch nauczycieli potwierdzono już pod koniec września, cztery klasy są na kwarantannie, łącznie 113 uczniów. Wszyscy – również ci na kwarantannie – uczą się zdalnie do końca tygodnia.

Zobacz także

W II Liceum Ogólnokształcącym im A. Frycza-Modrzewskiego na kwarantannie jest pięć klas – 131 uczniów. Również mają zajęcia zdalne po tym, jak badania potwierdziły zakażenie u jednego z nauczycieli.

Rybnik. Koronawirus w trzech liceach. Prawie 250 uczniów na kwarantannie

W IV LO im. M. Kopernika chora jest bibliotekarka. - Na tyle długo jednak przebywa na zwolnieniu lekarskim, że sanepid po zweryfikowaniu kontaktów i terminów nie zalecił kwarantanny dla pracowników szkoły ani uczniów – przekazała w rozmowie z Polską Agencją Prasową rzeczniczka rybnickiego magistratu Agnieszka Skupień.

Zobacz także

Przypomnijmy, że poniedziałek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 2006 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Z powodu COVID-19 zmarło 29 chorych. Łączna liczba potwierdzonych zakażeń koronawirusem w Polsce wyniosła tym samym 102 080 osób, a zmarło 2659 chorych, wyzdrowiało 73 552. 

Koronawirus - co trzeba wiedzieć?

RadioZET.pl/PAP