Zamknij

Rząd łagodzi obostrzenia. Niedzielski zapowiada wypuszczenie dzieci z domów

Magdalena Kulej
04.01.2021 11:42

Dokonaliśmy przeglądu obostrzeń i proponujemy pewne złagodzenie. Chcieliśmy dać dzieciom możliwość przebywania samodzielnie na świeżym powietrzu przed godziną 16:00 – powiedział w poniedziałek na konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski. Szczegóły mają zostać przedstawione w rozporządzeniu.

Konferencja ministra zdrowia
fot. KPRM/Krystian Maj

Dzieci jednak będą mogły wyjść z domu w ferie bez opieki dorosłych. Po fali kontrowersji dot. ograniczenia przemieszczania się dzieci i młodzieży przed godziną 16, rząd postanowił załagodzić obostrzenia. - Jeszcze w poniedziałek ma zostać wydane rozporządzenie. Złagodzenie obostrzeń dotyczących dzieci i młodzieży będzie obowiązywać od 5 stycznia. – Nie będzie żadnej warunkowości – doprecyzował podczas konferencji prasowej szef Ministerstwa Zdrowia Adam Niedzielski.

- Mamy okres ferii, tych ferii, które niestety nie są takimi prawdziwymi feriami, jakie pamiętamy, jakie mogliśmy spędzać w górach, w śniegu, zjeżdżając na nartach. Chcielibyśmy jednak dać możliwość korzystania ze świeżego powietrza i tego, żeby dzieci w tych godzinach 8-16 mogły po prostu przebywać samodzielnie poza miejscem zamieszkania - mówił Niedzielski.

Przypomnijmy, że zakaz wychodzenia z domu dzieci i młodzieży do 16. roku życia samych, w dni powszednie w godzinach 8-16, został wprowadzony pod koniec października i miał obowiązywać także w czasie ferii zimowych, które rozpoczęły się 4 stycznia i potrwają do 17 stycznia.

loader

RadioZET.pl