Obserwuj w Google News

Rząd zamknie salony fryzjerskie i kosmetyczne? Konfederacja: ”Idź do fryzjera”

2 min. czytania
26.10.2020 16:35
Zareaguj Reakcja

Czy rząd znów zamknie salony fryzjerskie i kosmetyczne? ''Idź do fryzjera'' - apeluje w mediach społecznościowych Konfederacja i ostrzega, że rząd wprowadzi dodatkowe obostrzenia dotyczące brażny beauty. 

Fryzjer
fot. MALGORZATA GENCA / POLSKA PRESS/Polska Press/East News

Zamknięcie salonów fryzjerskich i kosmetycznych to według Konfederacji kolejne obostrzenia, które rząd zamierza ogłosić w tym tygodniu. W mediach społecznościowych opublikowano specjalną grafikę z napisem: ''Idź do fryzjera! Rząd PiS ma w planach ponowne zamknięcie branży beauty!''. 

''Rządzący już w zeszły piątek mieli ogłosić zamknięcie salonów fryzjerskich i kosmetycznych, ale w ostatniej chwili się z tego wycofali, ale docierają do nas wyraźne informacje, że to było tylko chwilowe wstrzymanie wyroku!'' - napisano. 

Konfederacja przypomina, że rząd pół roku temu zamknął cały kraj przy kilkuset zakażeniach i obiecywał opracowanie strategii walki z koronawirusem na jesień. ''Nie zrobiono nic, a teraz znów płacić mają za to sami obywatele... To zbrodnia dokonana na polskiej gospodarce'' - czytamy. 

Drugi lockdown w Polsce coraz bardziej realny?

Nowe obostrzenia w Polsce. Rząd zamknął branżę gastronomiczną 

Od soboty 24 października cała Polska stała się strefą czerwoną. Tego samego dnia weszły w życie nowe obostrzenia w związku z koronawirusem. Zmieniły się zasady funkcjonowanie lokali gastronomicznych, które mogą sprzedawać dania jedynie na wynos i dowóz. Zawieszona została też działalność sanatoriów. W transporcie publicznym i w sklepach obowiązują limity osób.

W dalszym ciągu obowiązują godziny dla seniorów, zgodnie z którymi od 10.00 do 12.00 w sklepach zakupy mogą zrobić jedynie osoby powyżej 60. roku życia. Premier zawrócił się z apelem o nieprzemieszczanie się i pozostanie w domach wszystkich niepracujących seniorów powyżej 70. roku życia.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ: Ten kraj znosi drugi lockdown. Nie odnotowano ani jednego przypadku zakażenia

W całym kraju zawieszona jest działalność siłowni, basenów, aquaparków. Nie można też organizować imprez okolicznościowych jak m.in. wesela, konsolacje. Z kolei od poniedziałku 26 października w szkołach podstawowych od 4 klasy nauka odbywa się zdalnie.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku 

RadioZET.pl