Zamknij

Sebastian Kaleta z Solidarnej Polski ma koronawirusa. "Wirus nie wybiera"

14.10.2020 20:37
Sebastian Kaleta
fot. Jakub Kamiński/East News

Sebastian Kaleta ma koronawirusa. Poseł Solidarnej Polski przekazał informację o zakażeniu, jednocześnie apelując o ostrożność i rozwagę. "Stosujcie się do procedur, by ograniczyć możliwość zakażenia" - napisał na Twitterze. 

Koronawirus w Polsce boje kolejne rekordy. W środę Ministerstwo Zdrowia potwierdziło kolejne 6526 przypadków, co stanowi najwyższy dobowy przyrost zakażeń od momentu wybuchu epidemii w Polsce na początku marca tego. Resort poinformował także o śmierci 116 osób.

Zobacz także

Łącznie od początku epidemii w Polsce koronawirusem zakaziły się 141 804 osoby, zanotowano także 3217 ofiar śmiertelnych. Szczegółową mapę dotyczącą zakażeń w Polsce i na świecie znajdziesz tutaj: Koronawirus w Polsce. MAPA zachorowań z podziałem na województwa.

Sebastian Kaleta ma koronawirusa

Koronawirus nie oszczędza także polityków. W środę wieczorem okazało się, że zakażony jest Sebastian Kaleta. Poseł Solidarnej Polski i wiceminister sprawiedliwości przekazał tę informację za pomocą mediów społecznościowych. 

"Dziś otrzymałem informację o zakażeniu koronawirusem. Przekazałem ją już osobom, z którymi miałem kontakt w ostatnich dniach. Wirus nie wybiera. Stosujcie się do procedur, by ograniczyć możliwość zakażenia. Jak dotąd zakażenie przechodzę bardzo łagodnie" - napisał polityk na Twitterze. 

Zobacz także

Koronawirusa zdiagnozowano już wcześniej u innych polityków, m.in. byłego ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego, byłego ministra środowiska Michała Wosia, posła Lewicy Krzysztofa Śmiszka czy senatorów PSL Jana Filipa Libickiego i Ryszarda Bober.

Koronawirus - co trzeba wiedzieć?

RadioZET.pl/Twitter