Zamknij

Proboszcz zakażony koronawirusem rozdawał komunię. Sanepid szuka wiernych

Magdalena Barszczak
12.08.2020 08:49
ksiądz udzielający komunii św.
fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER (zdj. ilustracyjne)

Koronawirus w parafii św. Piotra i Pawła w Tworkowie (powiat raciborski, woj. śląskie). Zakażony jest proboszcz. Sanepid szuka wiernych, którym kapłan udzielał komunii świętej.

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Raciborzu poszukuje uczestników mszy świętej w kościele w Tworkowie. U proboszcza, który udzielał parafianom komunii, wykryto zakażenie koronawirusem.

Zobacz także

Proboszcz z koronawirusem. Sanepid szuka wiernych

Chodzi o mszę, która została odprawiona 2 sierpnia. Sanepid prosi o kontakt telefoniczny osoby, które miały bezpośredni kontakt z proboszczem z parafii pw. św. Piotra i Pawła w Tworkowie podczas udzielania komunii świętej. Ze stacją sanitarną można się kontaktować pod numerem 32 415 28 93.

Parafianie mieli się dowiedzieć o pozytywnym wyniku podczas mszy świętej, w ostatnią niedzielę. Jak podaje serwis nowiny.pl, proboszcz o pozytywnym wyniku testu na koronawirusa miał dowiedzieć się w sobotę 8 sierpnia. Mszy świętej nie odprawiał jednak od początku ubiegłego tygodnia, kiedy źle się poczuł. Obecnie przebywa na plebanii.

Na razie do sanepidu zgłosiło się kilku mieszkańców, nie wiadomo jednak, ilu parafian uczestniczyło w komunii świętej.

Uczestników mszy chcemy poddać profilaktycznie badaniom na obecność koronawirusa

– podkreśliła Jolanta Małecka-Wąsowicz, kierownik oddziału nadzoru sanitarnego w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Raciborzu, cytowana przez "Dziennik Zachodni".

Rzecznik prasowy opolskiej kurii ks. Joachim Kobienia potwierdził zakażenie koronawirusem u proboszcza. Zaznaczył, że doszło do niego mimo przestrzegania wszystkich rygorów sanitarnych podczas nabożeństw (wierni noszą maseczki, a przy wejściach do kościoła dostępne są środki dezynfekujące).

Ksiądz proboszcz powiadomił o tym niezwłocznie Sanepid i podał osoby, które miały z nim kontakt, podobnie jak zaapelował do wiernych, którzy przyjmowali od niego Komunię św., aby zgłosili się do Sanepidu

– podsumował w rozmowie z portalem nowiny.pl.

Zobacz także

RadioZET.pl/"Dziennik Zachodni"/nowiny.pl