Zamknij

Zmarł nauczyciel historii z Sosnowca. Był zakażony koronawirusem

22.10.2020 17:01
Szkoła
fot. Julian Sojka/East News

W Gliwicach zmarł 54-letni nauczyciel historii z Sosnowca. Mężczyzna był zakażony koronawirusem. Najprawdopodobniej nie miał chorób współistniejących. 

Koronawirus nie oszczędza nauczycieli. 54-latek z Sosnowca to szósta potwierdzona ofiara Covid-19 wśród pracowników oświaty. Mężczyzna zmarł w szpitalu w Gliwicach. O jego śmierci poinformowali czytelnicy ''Dziennika Zachodniego'' oraz prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński. 

54-latek uczył historii w dwóch sosnowieckich podstawówkach - SP nr 17 i SP nr 22. - Syn dowiedział się we wtorek podczas lekcji. Wszyscy to bardzo przeżyliśmy. Jesteśmy pogrążeni w smutku - powiedziała w rozmowie z ''Dziennikiem Zachodnim'' Anna Galwa, mama jednego z uczniów klasy VI a w SP nr 17.

Zobacz także

Prezydent Arkadiusz Chęciński przekazał na Facebooku, że nie ma informacji o chorobach współistniejących u nauczyciela. Z kolei córka 54-latka pisała w mediach społecznościowych, że jej ojciec nigdy nie palił oraz nie chorował wcześniej na płuca. Do szpitala w Gliwicach miał trafić w ciężkim stanie. 

Nie żyje co najmniej sześcioro nauczycieli

Nauczyciel z Sosnowca to druga ofiara koronawirusa wśród nauczycieli w województwie śląskim. 10 października zmarł 31-letni nauczyciel z Zawiercia, Kamil Pietrzyk. Był również znanym w regionie poetą i dziennikarzem. Na radiozet.pl informowaliśmy również o śmierci 55-letniego nauczyciela z jednej z warszawskich szkół niepublicznych44-letniej pedagog z Zespołu Szkół w Osieku nad Wisłą oraz nauczyciela ze Strzelina na Dolnym Śląsku. 

16 października br. zmarła młoda nauczycielka języka angielskiego z Krakowa. Kobieta trafiła do szpitala kilkanaście minut przed śmiercią. Lekarze potwierdzili, że była zakażona wirusem SARS-CoV-2. Nie miała chorób współistniejących.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/Dziennik Zachodni