Zamknij

Szpital w Stalowej Woli zamknięty. Zakażona pracownica, masowe testy personelu

17.08.2020 11:07
Koronawirus w szpitalu, Stalowa Wola
fot. Shutterstock, zdj. ilustracyjne

Powiatowy Szpital Specjalistyczny w Stalowej Woli został zamknięty do odwołania z powodu koronawirusa, którego wykryto u jednej z pracownic – podają lokalne portale, powołując się na dyrekcję i starostwo. Możliwe, że doszło do zatajenia informacji o zakażeniu.

Koronawirus w szpitalu w Stalowej Woli. Informację o zamknięciu placówki na nowych pacjentów lokalne media podały w niedzielę wieczorem. Powodem był pozytywny wynik testu u jednej z pracownic. Dziś zamknięto też przyszpitalne przychodnie specjalistyczne.

Z racji zamknięcia lecznicy chorzy ze Stalowej Woli i powiatu stalowowolskiego będą kierowani do innych szpitali, m. in. Niska czy Tarnobrzega.

Stalowa Wola: Koronawirus w szpitalu. Został zamknięty do odwołania

 Jak przekazał portalowi Stalowka.net starosta Janusz Zarzeczny, osoba zakażona pracowała w szpitalu przed 10 sierpnia. Zapowiedział dużą liczbę testów, które przejdzie w najbliższym czasie załoga.

Wystąpiło jedno zakażenie i jest problem. W tej chwili prowadzimy selekcję i osoby, które kontaktowały się z tą panią będą przebadane i jeżeli się okaże, że są „negatywne”, to szpital wznowi działalność, a jeżeli będą „pozytywne” to będziemy mieć problem. Jesteśmy dobrej myśli, ponieważ ta pani od tygodnia nie przebywała w szpitalu

- powiedział portalowi Stalowemiasto.pl starosta powiatu, Janusz Zarzeczny.

Wynik testów mają być znane dziś wieczorem lub jutro o poranku. Niewykluczone, że koronawirus pojawił się w szpitalu wskutek zatajenia. Z nieoficjalnych informacji portalu Stalowka.net wynika, że zakażenia mogły być dwie kobiet (matka z córką), które „źle się czuły i początkowo zataiły, że miały kontakt z mężczyzną, który wrócił z Francji i miał wysoką temperaturę”.

RadioZET.pl/Stalowka.net/Stalowemiasto.pl