Obserwuj w Google News

Rząd może wprowadzić stan nadzwyczajny? "Nie wykluczamy żadnego scenariusza"

2 min. czytania
25.03.2021 11:59
Zareaguj Reakcja

Rząd wprowadzi stan wyjątkowy bądź stan klęski żywiołowej, jeśli sytuacja po wprowadzeniu nowych obostrzeń nie ulegnie poprawie? Podczas czwartkowej konferencji Mateusz Morawiecki nie wykluczył takiego scenariusza. 

Mateusz Morawiecki
fot. Piotr Molecki/East News

Rząd wprowadzi stan wyjątkowy bądź stan klęski żywiołowej, jeśli sytuacja po wprowadzeniu nowych obostrzeń nie ulegnie poprawie i jeśli nie przyniosą one pozytywnych skutków? Takie pytanie zadał premierowi podczas konferencji jeden z dziennikarzy.

- Wszystko oczywiście dla dobra obywateli, wszystko po to, by ratować sytuację w służbie zdrowia. Nie wykluczamy żadnego scenariusza, gdyby po 2-3 tygodniach miało być jeszcze gorzej - odpowiedział Morawiecki. 

Stan nadzwyczajny w Polsce: KONSTYTUCJA, PRZESŁANKI. Co oznacza stan nadzwyczajny? - czytaj na RadioZET.pl

Konferencja prasowa premiera Mateusza Morawieckiego oraz ministra zdrowia Adama Niedzielskiego odbyła się w czwartek o godz. 11. Przedstawiciele rządu zakomunikowali, że od najbliższej soboty obowiązywać będą w Polsce  nowe obostrzenia – ostrzejsze niż w ostatnich dniach. Wszystko przez znaczący wzrost liczby zakażeń - w czwartek zanotowano bowiem 34 151 nowych przypadków zakażenia  koronawirusem, co stanowi rekord od początku epidemii w Polsce. 

Redakcja poleca

Twardy lockdown - jak go zapowiadano - wiązać się będzie m.in. z zamknięciem przedszkoli i żłobków (z wyjątkiem opieki dla dzieci medyków oraz pracowników służb porządkowych), a także wielkopowierzchniowych sklepów meblarskich i budowlanych (mowa o handlu detalicznym, hurtownie będą działać normalnym trybem) czy zakładów fryzjerskich i kosmetycznych. Oczywiście nadal nie będą otwarte lokale gastronomiczne, kina, teatry, muzea, hotele, baseny czy siłownie, a szkoły funkcjonować będą w trybie zdalnym. Otwarte pozostaną natomiast kościoły, ale z nowym limitem - jedna osoba na 20 metrów kwadratowych. 

RadioZET.pl