Zamknij

Nie żyje Stanisław Kogut. Były senator PiS był zakażony koronawirusem

18.10.2020 19:20
Stanisław Kogut
fot. Andrzej Hulimka/REPORTER

Stanisław Kogut nie żyje - informuje m.in. Onet oraz lokalne media z Nowosądecczyzny. Były wieloletni senator PiS z Małopolski zmarł w wieku 66 lat. Polityk miał być zakażony koronawirusem. 

Stanisław Kogut nie żyje. Informację o jego śmierci podały m.in. Onet oraz lokalny portal z okolic Nowego Sącza miastoNS.pl. Takie same smutne wieści przekazał również w rozmowie z Polską Agencją Prasową senator PiS Wiktor Durlak (powoływał się na rodzinę zmarłego), a w mediach społecznościowych Bartłomiej Orzeł, pełnomocnik premiera Mateusza Morawieckiego ds. programu Czyste Powietrze:

"Nie żyje Stanisław Kogut, były senator. Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie" - napisał na Twitterze Orzeł. Onet informuje ponadto, że były senator był zakażony koronawirusem. 

Stanisław Kogut nie żyje. Był zakażony koronawirusem

Stanisław Kogut 29 października skończyłby 67 lat. Przez wiele lat pracował na kolei (był m.in. naczelnikiem w PKP), był również działaczem NSZZ "Solidarność (a nawet przewodniczącym Sekcji Krajowej Kolejarzy tego związku). Po 1989 roku sprawował mandat radnego gminy Grybów (woj. małopolskie) oraz sejmiku małopolskiego.

Zobacz także

W latach 2005-19 zasiadał w Senacie. Do 2018 roku był senatorem PiS, z którym rozstał się w atmosferze skandalu. Prokuratura postawiła mu wówczas zarzuty przyjmowania łapówek. Został usunięty z partii, a sam zrzekł się immunitetu. Rok temu wystartował w swoim okręgu jako kandydat niezależny, ale nie uzyskał reelekcji. 

Koronawirus w Polsce - 18 października 2020

Koronawirus w Polsce niestety, nadal nie jest w odwrocie. W niedzielę 18 października Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 8536 nowych przypadków zakażenia. Poinformowano także o śmierci 49 osób. Z kolei w sobotę padł rekord od czasu wybuchu epidemii w naszym kraju - odnotowano aż 9622 nowe zachorowania. 

Zobacz także

Łącznie od początku epidemii potwierdzono obecność koronawirusa u 157 608 osób. Zmarło 3440 chorych. Wyzdrowiało 87 773 chorych, ostatniej doby – 2185. Szczegółową mapę dotyczącą zakażeń w Polsce i na świecie znajdziesz tutaj: Koronawirus w Polsce. MAPA zachorowań z podziałem na województwa.

Nowe obostrzenia - żółte i czerwone strefy

Od soboty 17 października obowiązują nowe obostrzenia w żółtych i czerwonych strefach. Czerwoną strefą objęte zostały 152 powiaty, w tym 11 miast wojewódzkich, żółtą reszta kraju. Obostrzenia te obowiązywać będą do soboty 24 października. Dwa dni wcześniej rząd przedstawi szczegółowy raport i ogłosi, które części kraju znajdą się poszczególnych strefach na następny tydzień. 

Zobacz także

Żółta i czerwona strefa różnią się między sobą poziomem restrykcji. W każdej z nich trzeba jednak nosić maseczkę w miejscu publicznym (z wyjątkiem lasów, parków, zieleńców i podczas uprawiania sportu).

Koronawirus - co trzeba wiedzieć?

RadioZET.pl/Onet.pl/miastoNS.pl/Twitter/PAP