Koronawirus wciąż w zakładzie mięsnym. Zachorowało już ponad 50 osób

28.05.2020 16:41
Starachowice
fot. Wojciech Wojtkielewicz/Polska Press/East News

Wciąż utrzymuje się ognisko wirusa w zakładzie mięsnym w Starachowicach. Jak podaje PAP, kolejne testy wykazały zakażenie u 9 osób. Wirusa wykryto już u 53 pracowników i współpracowników.

Koronawirus nie ustępuje w załodze zakładu mięsnego Animex Foods w Starachowicach. Zarażenia przenoszą się na kolejnych pracowników i współpracowników firmy. PAP podaje, że wirus wyłączył z pracy już 53 osoby.

Część z nowych zakażeń dotyczy pracowników firm zewnętrznych.

Koronawirus w zakładzie mięsnym. Wyłączył już blisko 200 osób

Firma poinformowała dziś o kolejnych zakażonych.

Dziewięć osób miało wynik dodatni. Łącznie zarażonych tym wirusem jest 47 osób z zakładu i sześciu pracowników firm zewnętrznych współpracujących z Animex Foods

– powiedział PAP rzecznik prasowy firmy Łukasz Dominiak.

Zobacz także

I dodał, że na kwarantannie przebywa obecnie ponad 180 pracowników zakładu. Firma zatrudnia, łącznie z podwykonawcami, ok. dwa tysiące osób.

Osoby, u których zdiagnozowano obecność koronawirusa, w większości to pracownicy przebywający na kwarantannie. To z tej grupy wywodzą się, z małymi wyjątkami, nowe przypadki zarażenia

 – podkreślił rzecznik prasowy firmy.

Zobacz także

Pierwszy koronawirus w zakładzie mięsnym pojawił się 15 maja. - Odsunęliśmy od pracy ponad 200 pracowników powyżej 60. roku życia lub mających choroby towarzyszące, bo są w tej grupie najbardziej zagrożonych osób. Prewencyjnie też wysłaliśmy do domów pracowników wydziałów narażonych na największe ryzyko, z grupy tzw. ryzyka kontaktu – wyjaśnia Łukasz Dolniak.

Mimo utrudnień zakład kontynuuje produkcję. 

RadioZET.pl/PAP