Zamknij

Ognisko koronawirusa w hotelu. Zorganizowano tam dwa wesela i przyjęcie rodzinne

21.07.2020 21:57
Karetka
fot. ROBERT STACHNIK/REPORTER

Dwa wesela i jedno przyjęcie rodzinne w hotelu Europa w Starachowicach stały się nowym ogniskiem koronawirusa w województwie świętokrzyskim. Na testy skierowano już 170 osób, kwarantannę odbywa 260 - podaje TVP3 Kielce. 

Koronawirus w Świętokrzyskiem przybrał na sile. We wtorek 21 lipca odnotowano rekordową liczbę zakażeń. Ministerstwo Zdrowia podało informację o 29 przypadkach zachorowań na koronawirusa. W większości przypadków źródłem zakażenia jest hotel Europa w Starachowicach.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ: Nowy objaw koronawirusa. Zaczyna się od zwykłego pieczenia 

Ognisko koronawirusa w Starachowicach

Nowe ognisko koronawirusa w województwie świętokrzyskim pojawiło się po weselu zorganizowanym 4 lipca w hotelu Europa w Starachowicach. Zakażenie wirusem SARS-CoV-2 potwierdzono u 20 osób. Wśród potwierdzonych zakażeń, 4 dotyczą kelnerów, którzy obsługiwali imprezę. Nie tylko tą z 4 lipca - informuje TVP3 Kielce. 

 Zgodnie z zaleceniami epidemicznymi personel hotelowy pracuje w systemie dwuzmianowym. I wszystkie kolejne imprezy były obsługiwane przez tę samą ekipę. Było to wesele w następną sobotę i przyjęcie rodzinne

- powiedziała Magdalena Tarnopolska, dyrektor hotelu Europa.

Sanepid zadecydował o przebadaniu wszystkich uczestników trzech imprez w hotelu Europa. Dotychczas wykonano 60 testów na obecność koronawirusa. Przebadanych ma zostać jeszcze około 170 osób. Na kwarantanne skierowano dotąd 260 osób.

Zobacz także

Koronawirus w Świętokrzyskiem został potwierdzony u 919 osób. Zmarło 45 pacjentów. Liczba ozdrowieńców wzrosła do 728 osób. 54 osoby są hospitalizowane, 1687 osób jest poddanych kwarantannie, a 259 osób jest pod nadzorem epidemiologicznym.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/TVP3 Kielce