Zamknij

Oszukiwał, że chce sprzedać testy na koronawirusa. "Jedyne 70 zł za sztukę"

15.05.2020 18:24
Koronawirus
fot. Shutterstock

W ręce policjantów wpadł mieszkaniec Sulejówka, który w internecie na jednym z portali ogłoszeniowych umieścił fałszywą ofertę sprzedaży testów na obecność koronawirusa – poinformowała mazowiecka policja. 

Jak przekazał w piątek w rozmowie z Polską Agencją Prasową st. asp. Marcin Zagórski z Komendy Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim, są osoby, które próbują wykorzystać sytuację epidemiczną do nieuczciwego zarobku.

Taki pewnie cel miał 22-letni mieszkaniec Sulejówka, który na początku kwietnia zamieścił na jednym z portali ogłoszeniowych fałszywy anons o sprzedaży testów na obecność koronawirusa za jedyne 70 zł za sztukę

– poinformował. Zaznaczył, że ofertę tę od razu zauważyli policjanci z komórek zwalczających cyberprzestępczość. Udało im się namierzyć komputer, z którego wysłano fałszywą ofertę. Okazało się, że umieścił ją młody mieszkaniec Sulejówka.

Zobacz także

Mężczyzna, który nie zdążył nikogo okraść, bo został zatrzymany, usłyszał zarzut. Przyznał się, że usiłował doprowadzić inne osoby do niekorzystnego rozporządzenia własnym mieniem i dobrowolnie poddał się karze grzywny. - Wyjaśniał, że chciał zobaczyć, jakie będzie zainteresowanie zakupem testów – dodał st. asp. Marcin Zagórski. 

Zobacz także

Koronawirus - co trzeba wiedzieć?

RadioZET.pl/PAP