Zamknij

11-latka z Covid-19 przyszła do szkoły. Cała klasa z rodzinami na kwarantannie

07.09.2020 14:54

Suwałki. Koronawirusem zarażona jest 11-letnia uczennica Szkoły Podstawowej nr 6 w Suwałkach (województwo podlaskie). Cała klasa trafiła na kwarantannę. Od poniedziałku uczniowie uczą się w trybie zdalnym.

Koronawirus w szkole
fot. East News/MARZENA BUGALA POLSKA (zdjęcie ilustracyjne)

Jak przekazała powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Suwałkach, dziewczynka razem z rodziną wróciła z wakacji z województwa lubelskiego. To tam najprawdopodobniej zaraziła się koronawirusem. SARS-CoV-2 wykryto także u jej 18-letniej siostry. U rodziców testy wyszły negatywne.

Suwałki. Koronawirus w SP nr 6

11-latka ostatni raz w szkole była w czwartek. Wtedy też źle się poczuła. Dyrektorka szkoły Anna Śliżewska przekazała, że rodzice odebrali dziewczynkę z placówki i poszli do lekarza.

Dziecko miało typowe objawy przeziębieniowo-grypowe, dlatego zgodnie z procedurą musiało wrócić do domu

- wyjaśniła Śliżewska.

Zobacz także

Uczennicy 6. klasy wykonano test na koronawirusa, okazał się on dodani. W związku z tym 25 uczniów tej klasy oraz ich rodziny zostały objęte kwarantanną. W sumie to 107 osób.

Zobacz także

Dyrektorka placówki przekazała, że dzieci objęte kwarantanną, od poniedziałku rozpoczęły nauczanie zdalne. Pozostali uczniowie uczą się normalnie, ale z zachowaniem obostrzeń. Do placówki łącznie uczęszcza ponad 700 uczniów.

Szkoła Podstawowa nr 6 w Suwałkach to kolejna placówka oświaty, w której potwierdzono koronawirusa. W poniedziałek informowaliśmy o zakażeniu SARS-CoV-2 w Zespołu Szkół nr 1 przy ulicy Grunwaldzkiej w DziałdowieTam na kwarantannie przebywa cała kadra nauczycielka oraz 95 uczniów razem z rodzinami. Koronawirusa potwierdzono także u jednego z uczniów II Liceum Ogólnokształcącego w Olsztynie. Tam na kwarantannie przebywa 12 nauczycieli.

loader

RadioZET.pl/PAP