Zamknij

Nauczycielka w przedszkolu z koronawirusem. Kilkoro dzieci na kwarantannie

22.05.2020 15:24
Szczecin
fot. Google Street View

U nauczycielki jednego ze szczecińskich przedszkoli wykryto koronawirusa. Kobieta miała w swojej grupie siedmioro dzieci. Każde z nich oraz członkowie ich rodzin przechodzą teraz kwarantannę, a placówka została zamknięta. 

Sprawa, o której informuje szczecińska "Gazeta Wyborcza", dotyczy przedszkola "Żaczek" przy ul. Monte Cassino w Szczecinie. Placówka jest od piątku zamknięta, a to z powodu koronawirusa, którego wykryto u jednej z nauczycielek. 

Szczecin. Koronawirus w przedszkolu

- Nauczycielka, u której testy potwierdziły obecność koronawirusa, nie miała żadnych objawów - mówi w rozmowie z "Wyborczą" Krzysztof Soska, zastępca prezydenta Szczecina. Okazało się, że kobieta mogła zarazić się od kogoś ze swojej rodziny, wykluczono więc powstanie ogniska w przedszkolu. 

W czwartek osoba z jej rodziny, z którą miała kontakt, otrzymała pozytywny wynik testu. Nauczycielka zachowała się bardzo odpowiedzialnie, natychmiast poinformowała dyrekcję przedszkola. Nie czekając na wyniki badań, od razu podjęto decyzję o zamknięciu placówki. W piątek rano był wynik testu - pozytywny

- dodał Soska. Jak z kolei przekazała Magdalena Kufel ze szczecińskiego Urzędu Miasta, do przedszkola uczęszczało 25 dzieci, a personale liczył: dyrektora, 13 nauczycielek, 11 pozostałych członków. Teraz sanepid ma zadecydować, kto z tego grona trafi na kwarantannę, a kogo obejmie nadzór epidemiczny. 

Zobacz także

Na razie wiadomo, że na kwarantannę skierowano osoby, które miały bezpośredni kontakt z zakażoną (łącznie 13 osób -  siedmioro dzieci i sześcioro pracowników) oraz osoby, które z nimi zamieszkują (rodzice, rodzeństwo, małżonkowie). Tymczasem w przedszkolu przeprowadzona zostanie dezynfekcja, a także ozonowanie sprzętu i pomieszczeń

Koronawirus - co trzeba wiedzieć?

RadioZET.pl/szczecin.wyborcza.pl