Zamknij

Dworczyk: nie mamy już wolnych szczepionek. "Wszystkie terminy zarezerwowane"

PAP
24.01.2021 16:08
Michał Dworczyk
fot. PAP/Paweł Supernak

Mamy ponad 3 miliony zajętych terminów - zarejestrowanych lub w trakcie szczepienia. Nie mamy już wolnych szczepionek na COVID-19 - powiedział w niedzielę szef KPRM Michał Dworczyk. - To nie wynika z problemu system, tylko z braku szczepionek - dodał.

Wszystkie terminy szczepień przeciw COVID-19 zarezerwowane są do końca marca, brakuje szczepionek na koronawirusa - przekazano podczas konferencji prasowej w niedzielę. - Jutro ważny dzień, zaczynamy szczepienia populacyjne. W ponad 5 tysiącach punktów w całym kraju rozpoczną się szczepienia seniorów powyżej 70. roku życia - powiedział Michał Dworczyk na niedzielnej konferencji prasowej.

Michał Dworczyk: nie mamy już wolnych szczepionek. "Wszystkie terminy zarezerwowane"

Podkreślił, że - zgodnie z umową wynegocjowaną przez Komisję Europejską z dostawcami szczepionek - Polsce przysługuje do końca pierwszego kwartału liczba szczepionek pozwalająca na zaszczepienie 3,1 mln Polaków. - I dziś mamy już zajętych terminów, zarejestrowanych lub w trakcie szczepienia, ponad 3 miliony osób - powiedział, dodając, że oznacza to, iż "w tej chwili nie mamy już wolnych szczepionek, wolnych terminów". Dworczyk wskazywał, że nie wynika to z problemu systemu szczepień stworzonego w Polsce, ale z braku szczepionek. - Szczepionki, które dotrą do nas do 31 marca, zostały już rozdysponowane - poinformował.

Zaapelował do seniorów, którzy chcą się jeszcze zapisać na szczepienia, by zostali w poniedziałek w domach i nie szli do przychodni. - Wszystkie terminy na szczepienia, które zostały zaplanowane do końca marca, zostały już zarezerwowane. Tym samym rozdysponowane zostały już wszystkie szczepionki, które dostarczą nam producenci do 31 marca, czyli właśnie te szczepionki dla ponad 3 mln osób" - mówił. [...] - Szczepionki mamy w tej chwili dla 2 milionów seniorów - doprecyzował szef KPRM

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/TVN24/PAP