Zamknij

Ruszyła rejestracja na szczepienia przez SMS. Jak się zapisać?

PAP
22.01.2021 22:48
Zdjęcie ilustracyjne
fot. Marek BAZAK/East News

W piątek ruszyła rejestracja na szczepienia przeciw koronawirusowi dla osób z grupy 70 plus za pomocą SMS. Szczegóły na ten temat podała w piątek na swojej stronie Kancelaria Premiera Rady Ministrów.

W piątek rozpoczęły się zapisy na szczepienie przeciw COVID-19 dla osób 70 plus, od tygodnia zapisują się seniorzy powyżej 80 lat. 25 stycznia rozpoczną się szczepienia tych grup. Na stronie https://www.gov.pl/web/szczepimysie/zarejestruj-sie-na-szczepienie-przez-sms wskazano dodatkowy sposób rejestracji dla osób z grupy 70 plus, który działa od 22 stycznia.

Wyjaśniono, że wystarczy wysłać wiadomość o treści SzczepimySie pod numerem 664-908– 556. Wówczas przyjdzie SMS zwrotny, w którym osoba zostanie poproszona o swój numer PESEL. Po jego wpisaniu należy odesłać SMS-a. W następnej kolejności pacjent zostanie poproszony o swój kod pocztowy, który pozwoli na zaproponowanie najbliższego terminu szczepienia w pobliżu zamieszkania. Powinno się go wpisać w formacie: "00222" lub "00-222". W konsekwencji przyjdzie wiadomość o najbliższym możliwym terminie szczepienia, adresie placówki, w której to szczepienie ma być wykonane, a także o godzinie zabiegu.

Szczepienia na Covid-19. Ruszyła rejestracja przez SMS

Znakiem zaakceptowania terminu i miejsca szczepienia jest wysłanie SMS-a o treści TAK. Wówczas przyjdzie wiadomość, że wizyta została umówiona. Na dobę przed szczepieniem pacjent otrzyma SMS-a z przypomnieniem. W celu zmiany terminu szczepienia trzeba zadzwonić pod numer 989.

Jeśli termin i lokalizacja nie odpowiadają zainteresowanej osobie, wówczas wysyła ona SMS-a o treści NIE i otrzymuje propozycję nowego terminu, godziny i lokalizacji. "Brak odpowiedzi w czasie 5 minut przerwie proces rejestracji" – czytamy w komunikacie. Osoby, które pomyliły numer PESEL lub kod pocztowy, otrzymają SMS-a z prośbą o poprawne wprowadzenie danych. Numer telefonu, z którego przyszedł SMS, można zweryfikować na stronie https://www.gov.pl/web/szczepimysie/zarejestruj-sie-na-szczepienie-przez-sms. Z jednego numeru telefonu mogą zarejestrować się tylko trzy osoby. Osoby, które nie należą do grupy 70 plus, mogą zgłosić chęć zaszczepienia na stronie szczepimysie.pacjent.gov.pl.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP