Obserwuj w Google News

Wiceminister zdrowia zapowiada dostawę 1,3 mln szczepionek przeciw Covid-19

1 min. czytania
11.04.2021 17:28
Zareaguj Reakcja

Rządzący od tygodni zapowiadają przyspieszenie w dostawach szczepionek przeciw Covid-19. Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska powiedział, że tylko w najbliższym tygodniu do Polski trafi ok. 1,3 miliona szczepionek, w tym 120 tys. dawek od firmy Johnson&Johnson.

Szczepionki przeciw Covid-19. Kraska: Ponad milion dotrze w tym tygodniu
fot. PAP

Szczepienia przeciw Covid-19 mają jeszcze bardziej przyspieszyć od drugiej połowy kwietnia. Rządzący uruchomili już rejestrację dla obywateli poniżej 60 roku życia. Również w nadchodzącym tygodniu będą mogli zapisywać się Polacy z kolejnych roczników (począwszy od urodzonych w 1962 roku w poniedziałek, 12 kwietnia).

Polska szykuje się również na kolejną dużą dostawę szczepionek. Mówił o tym w niedzielę w TVP Info wiceminister zdrowia. "W najbliższym tygodniu do Polski dotrze około 1 mln 300 tys. szczepionek przeciwko Covid-19: 870 tys. szczepionek firmy Pfizer, 88 tys. szczepionek firmy AstraZeneca, 120 tys. szczepionek firmy Johnson&Johnson i 204 tys. szczepionek firmy Moderna" – wyliczał w TVP Info Waldemar Kraska.

Szczepienia przeciw Covid-19. Ponad milion szczepionek dotrze do Polski w tym tygodniu

Przyznał, że jest to "naprawdę duże tempo i duże wyzwanie dla naszej logistyki i ważne, byśmy te szczepionki jak najszybciej wykorzystali". Do tej pory w Polsce populację szczepi się wyłącznie trzema preparatami, firm: Pfizer i BioNtech, AstraZeneca i Moderna.

Redakcja poleca

RadioZET.pl/PAP