Zamknij

Szczepionka Johnson & Johnson ma trafić do Polski. "Przed planowanym terminem"

08.04.2021 22:19
Johnson and Johnson
fot. Michael M. Santiago/Getty AFP/East News

Pierwsza partia 120 tys. szczepionek Johnson & Johnson ma trafić do Polski w połowie przyszłego tygodnia, przed planowanym wcześniej terminem - poinformował szef KPRM, pełnomocnik rządu ds. programu szczepień Michał Dworczyk po czwartkowej rozmowie premiera Mateusza Morawieckiego z szefową KE Ursulą von der Leyen.

Szczepionka Johnson & Johnson niedługo ma trafić do Polski. O tym, że będzie rozmawiał w tej sprawie z szefową Komisji Europejskiej, premier Mateusz Morawiecki poinformował w czwartek podczas wizyty w Skierniewicach.

Szef rządu podkreślił, że poruszy temat zwiększenia dostaw szczepionek do Polski. Już wiadomo, że w połowie przyszłego tygodnia preparat J & J trafi do naszego kraju. Poinformował o tym na Twitterze szef Kancelarii Premiera oraz pełnomocnik rządu ds. Narodowego Programu Szczepień. 

Szczepionka Johnson & Johnson ma trafić do Polski. Dworczyk: przed planowanym terminem

"Od miesięcy premier Mateusz Morawiecki interweniuje w UE ws. przyspieszenia dostaw szczepionek do Polski. Dziś kolejna rozmowa premiera z przewodniczącą Ursulą von der Leyen. Pierwsza partia - 120 tys. szczepionek Johnson&Johnson ma trafić do Polski już w połowie przyszłego tygodnia, przed planowym wcześniej terminem!" - napisał. 

Preparat firmy Johnson&Johnson to czwarta szczepionka, która została zatwierdzona w UE, po preparatach firm: Pfizer/BioNTech, Moderna i AstraZeneca. Szczepionka jest już podawana w Stanach Zjednoczonych i RPA, ale została zatwierdzona również w Kanadzie.

Szczepienia przeciw Covid-19 trwają w Polsce od końca grudnia ubiegłego roku. Jak poinformował w czwartek mediach społecznościowych profil #SzczepimySię, dotychczas wykonano już w naszym kraju ponad 7 mln szczepień. 4,9 mln osób przyjęło już przynajmniej pierwszą dawkę któregoś z dostępnych preparatów, drugą zaś przyjęło już ponad 2 mln pacjentów. 

RadioZET.pl/PAP/Twitter