Zamknij

Szczepionka na koronawirusa jeszcze w tym roku? Kraska: prace są zaawansowane

17.09.2020 09:18
Waldemar Kraska
fot. Piotr Molecki /East News

Szczepionka przeciw COVID-19 powinna pojawić się pod koniec tego roku, bo tylko ona może zagwarantować, że epidemia zniknie. Sytuacja powinna być opanowana w połowie przyszłego roku - wyraził nadzieję wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

Koronawirus w Polsce. "Jeśli pojawi się szczepionka (przeciw COVID-19 - PAP) to ten łańcuch powinniśmy przerwać i tej epidemii nie będzie. Tylko szczepionka może nam to zagwarantować. Jestem przekonany, że w pierwszej połowie przyszłego roku to wszystko będzie opanowane" - powiedział w czwartek Kraska na antenie Polskiego Radia 24.

Kraska wyraził też nadzieję, że szczepionka przeciw koronawirusowi dostępna będzie do końca tego roku, bo prace nad nią są zaawansowane.

Szczepionka na koronawirusa. Kraska: powinna pojawić się pod koniec roku

"Produkowanie szczepionki to nie proces czysto fabryczny, tam są przeprowadzane pewne fazy, gdzie trzeba tę szczepionkę sprawdzić. Oprócz tego, że jest ona skuteczna, to musi być szczepionką bezpieczną dla osób, które będą ją otrzymywały" - zaznaczył.

Zobacz także

"Z zapewnień firm, które będą tę szczepionkę produkowały, głównie w Europie, mamy informacje, że na przełomie roku ta szczepionka powinna się już pojawić. Prace są bardzo zaawansowane" - dodał.

Zobacz także

RadioZET.pl /PAP/ Polskie Radio 24