Zamknij

Szef KPRM zakażony koronawirusem. Minister zdrowia: poddałem się samoizolacji

PAP
22.02.2021 20:56
Adam Niedzielski, Michał Dworczyk
fot. Jakub Kaminski/East News

Szef KPRM jest zakażony koronawirusem.- Po tym, jak dowiedziałem się, że minister Michał Dworczyk ma pozytywny wynik testu na koronawirusa, poddałem się samoizolacji - poinformował w poniedziałek minister zdrowia Adam Niedzielski.

Michał Dworczyk jest zakażony koronawirusem. Szef KPRM i pełnomocnik rządu ds. szczepień poinformował w poniedziałek za pośrednictwem Twittera, że w związku z pozytywnym wynikiem testu na obecność COVID-19 w najbliższym czasie będzie pracował w trybie zdalnym.

Adam Niedzielski poddał się samoizolacji. "Ten kontakt trwał trochę czasu"

Adam Niedzielski, który uczestniczył wraz z Dworczykiem w piątkowej konferencji prasowej dotyczącej obostrzeń i harmonogramu szczepień na COVID-19, o swoje zdrowie pytany był w "Gościu Wiadomości" TVP. - Z moim zdrowiem wszystko w porządku, natomiast rzeczywiście, jak tylko dowiedziałem się o tym, że pan minister Dworczyk ma pozytywny wynik testu, nie czekając na nic, zabrałem się szybko do domu i żeby nie narażać współpracowników na ewentualne konsekwencje zakażenia, po prostu dokonałem pewnej samoizolacji - wyjaśnił minister. Jak zaznaczył, teraz czeka na informacje i dalsze decyzje ze strony sanepidu.

Szef resortu zdrowia zwrócił się przy tej okazji z apelem, aby każdy w reakcji na informację o tym, że ktoś bliski z otoczenia jest zakażony, również poddał się samoizolacji i czekał na decyzje sanepidu. To sanepid, jak wskazał, przeanalizuje, jakie były warunki tego kontaktu.

Niedzielski zwrócił uwagę, że podczas konferencji wraz z szefem KPRM znajdowali się w odległości mniej więcej pół metra przez ponad 40 minut, a przed jej rozpoczęciem omawiali szczegóły. - Ten kontakt oczywiście odbywał się w maseczce, ale trwał trochę czasu - dodał.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP