Zamknij

Uczniowie w maseczkach podczas zajęć? Jest komentarz szefa MEN

05.08.2020 16:11
Dariusz Piontkowski
fot. PAP

Nie zakładamy, aby w szkołach był obowiązek zasłaniania ust i nosa podczas standardowych zajęć - powiedział w środę minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski. Dodał, że obowiązywały będą zasady higieny osobistej, m.in. obowiązek dezynfekcji rąk.

1 września dzieci wracają do szkoły. Informację tę potwierdził podczas środowej konferencji prasowej minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski. Poinformował jednocześnie, że jego resort we współpracy z Głównym Inspektorem Sanitarnym i Ministerstwem Zdrowia przygotował "wytyczne, które mówią, w jaki sposób zorganizować prace szkół i placówek oświatowych tak, aby uczniowie, nauczyciele, personel, mogli czuć się bezpiecznie". Szczegółowe wytyczne dla szkół dostępne są na stronie MEN.

Zobacz także

Wskazał, że wytyczne te dotyczą m.in. wydawania posiłków w szkołach oraz instrukcje postępowania, gdyby ktoś w szkole miał problemy zdrowotne. Jak jednocześnie zaznaczył minister, "to nie jest żadna rewolucja, to są zasady, które obowiązywał jeszcze przed wakacjami, ale teraz zostały zmodyfikowane w oparciu o nasze doświadczenia z koronawirusem".

Maseczki na lekcjach? Szef MEN komentuje

A jak wygląda sprawa z obowiązkiem zasłaniania ust i nosa podczas lekcji stacjonarnych? Piontkowski, odpowiadając na to pytanie, poinformował, że w szkołach od nowego roku szkolnego nie będzie takiego obowiązku. 

Tam, gdzie będzie większa grupa, to powinno obowiązywać, natomiast podczas standardowych zajęć nie przewidujemy takiego obowiązku

- powiedział. Zaznaczył również, że obowiązywały będą zasady dotyczące higieny osobistej. Wskazał tu na obowiązek dezynfekcji rąk, m.in. przy wejściu do szkoły, przed posiłkami lub przy okazji korzystania z toalety.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP