Zamknij

Szkoły podstawowe będą zamknięte? Rząd rozważa dwa warianty nauczania

21.10.2020 17:22
Pusta szkoła
fot. Piotr Molecki/East News

W czwartek przedstawione zostaną decyzje dotyczące sposobu funkcjonowania szkół podstawowych - poinformował w środę Piotr Müller. W tej chwili brane są pod uwagę warianty pracy: nauka zdalna i hybrydowa, ale uzależnione od konkretnych klas - dodał rzecznik rządu

Nauka zdalna i nauka hybrydowa obowiązuje już w szkołach średnich. W związku z rozwojem epidemii od poniedziałku 19 października placówki w żółtej strefie przeszły na nauczanie częściowo w budynku, częściowo w domu. W liceach i technikach w strefie czerwonej nauka odbywa się w pełni zdalnie. 

Szkoły podstawowe będą zamknięte? Rząd rozważa dwa warianty nauczania

Premier Mateusz Morawiecki poinformował w środę w Sejmie, że na kolejnym posiedzeniu sztabu kryzysowego "z wysoką dozą prawdopodobieństwa" zostanie podjęta decyzja o tym, że wyższe klasy szkół podstawowych przejdą na nauczanie zdalne bądź hybrydowe.

Rzecznik rządu Piotr Müller zapowiedział na konferencji prasowej, że "decyzje dotyczące tego, w jaki sposób będą funkcjonowały szkoły podstawowe, przynajmniej w części, będą ogłoszone w dniu jutrzejszym". Jak dodał, w środę i czwartek będą trwały jeszcze ostatnie ustalenia Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

Zobacz także

- W tej chwili brane są pod uwagę zarówno warianty pracy zdalnej szkół, jak i hybrydowej, ale uzależnione od konkretnych klas. Czyli spodziewać się możemy raczej decyzji związanych z określonymi stopniami klas, to znaczy konkretnymi oddziałami klasowymi, konkretnymi rocznikami, które miałyby przechodzić na pracę zdalną lub hybrydową. Ale tak, jak mówię, te decyzje będą ogłoszone jutro - powiedział rzecznik rządu.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP