Zamknij

Szkoły zamknięte aż do nowego roku. Jest komunikat MEN

25.11.2020 12:25
Szkoły zamknięte do stycznia 2021 r.
fot. krzysztof kapica/Polska Press/East News

Szkoły nie będą funkcjonować w trybie stacjonarnym do 3 stycznia 2021 r. poza pewnymi wyjątkami. Rozwiązanie to przewiduje podpisane 24 listopada przez ministra edukacji nauki rozporządzenie - przekazało w środę Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Szkoły zamknięte do 3 stycznia 2021 r. Taką informację przekazało w środę Ministerstwo Edukacji Narodowej. "Stacjonarne funkcjonowanie szkół zostaje ograniczone do 3 stycznia 2021 r. - poza pewnymi wyjątkami; rozwiązanie to przewiduje podpisane 24 listopada przez ministra edukacji nauki rozporządzenie" - czytamy w komunikacie. Rozporządzenie w tej sprawie podpisał minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

Zobacz także

Do tej pory nauka zdalna obowiązywała do 29 listopada. Zgodnie z rozporządzeniem ministra edukacji i nauki z dnia 24 listopada, stacjonarne funkcjonowanie szkół zostaje ograniczone do 3 stycznia 2021 r. Resort edukacji podaje, że będą pewne wyjątki od tej zasady. Od 30 listopada zajęcia sportowe realizowane na podstawie programów szkolenia będą mogły być prowadzone w szkole "z zachowaniem ograniczeń, zakazów i nakazów przeciwepidemicznych". Dotyczy to zajęć prowadzonych w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych sportowych i mistrzostwa sportowego, oddziałach sportowych i oddziałach mistrzostwa sportowego w szkołach ogólnodostępnych.

Szkoły zamknięte do 3 stycznia 2021 r. Jest komunikat MEN

Od 30 listopada będą mogły być także prowadzone zajęcia w ramach praktycznej nauki zawodu w grupach umożliwiających zachowanie dystansu społecznego, w wybrane dni tygodnia, w wymiarze nieprzekraczającym 10 godzin tygodniowo. Dotyczy to szkół prowadzących kształcenie zawodowe, centrów kształcenia zawodowego oraz placówek kształcenia ustawicznego realizujących praktyczną naukę zawodu w ramach kształcenia zawodowego lub ustawicznego.

Jak informuje ministerstwo, możliwe będzie także prowadzenie praktycznej nauki zawodu u pracodawców lub w indywidualnych gospodarstwach rolnych, przy zachowaniu zasad właściwych dla zakładów pracy. Uczniowie branżowych szkół I stopnia, będący młodocianymi pracownikami, będą mogli odbywać praktyki u pracodawców, „o ile u pracodawcy nie występują zdarzenia, które ze względu na aktualną sytuację epidemiologiczną mogą zagrozić zdrowiu młodocianego pracownika” - przekazało ministerstwo. Rozporządzenie wchodzi w życie 30 listopada.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP