Zamknij

Toruń. Koronawirus w szpitalu dziecięcym. Wstrzymano przyjęcia planowe

06.10.2020 18:16

Toruń. Koronawirus w szpitalu dziecięcym. Wstrzymano przyjęcia planowe do Szpitala Dziecięcego w Toruniu z powodu potwierdzenia zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 wśród personelu placówki. Trwa postępowanie epidemiologiczne. Z informacji Polskiej Agencji Prasowej wynika, że zakażonych jest 5 osób z personelu bloku operacyjnego.

Toruń. Koronawirus w szpitalu dziecięcym
fot. Google Street View

Toruń. Koronawirus w szpitalu dziecięcym. Rzecznik prasowy Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego Janusz Mielcrek potwierdził, że "kilka osób z personelu bloku operacyjnego Szpitala Dziecięcego uzyskało pozytywne wyniki testów i jest zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2".

Toruń. Koronawirus w szpitalu dziecięcym

Z informacji uzyskanych przez Polską Agencję Prasową u rzecznika wojewody kujawsko-pomorskiego Adriana Móla wynika, że zakażonych jest 5 osób z tej placówki. Mielcarek, także przepytywany przez PAP, przekazał, że praca Szpitala Dziecięcego, który jest częścią Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego, zostanie zorganizowana tak, żeby przyjęcia w sytuacjach nagłych były możliwe.

Zobacz także

- Prowadzone jest postępowanie epidemiologiczne we współpracy z Sanepidem. Zakażenia wykryliśmy w ramach cotygodniowych badań przesiewowych wśród pracowników - powiedział rzecznik szpitala. 

Zobacz także

Pytany o sytuację z zakażeniami kadry na innych oddziałach wskazał, że najczęściej pozytywne wyniki testów dotyczą pojedynczych osób. - Wszystkie oddziały naszego szpitala pracują obecnie normalnie - dodał.

Koronawirus w Polsce. 6 października 2020 - rekord zgonów

Koronawirus w Polsce. We wtorek Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 2236 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Poinformowano także o śmierci 58 osób, co stanowi najwyższą dobową liczbę zgonów od początku epidemii w Polsce. Łącznie od początku marca chorobę wykryto u 104316 osób, zanotowano także 2717 ofiar śmiertelnych. 

Koronawirus - co trzeba wiedzieć?

RadioZET.pl/PAP