Zamknij

Ognisko koronawirusa w zakładzie odzieżowym. Zakażonych sześć osób

14.06.2020 15:20
Koronawirus
fot. PAP

W niewielkim zakładzie odzieżowym w Toruniu wykryto ognisko koronawirusa. Zakażonych jest troje pracowników i trzy osoby z kontaktu - poinformował doradca wojewody kujawsko-pomorskiego Jarosław Jakubowski.

To pierwsze większe ognisko koronawirusa w regionie od kilku tygodni. W niedzielę poinformowano o 12 przypadkach zakażenia w województwie. To cztery osoby z Torunia, sześć z powiatu toruńskiego oraz po jednej z powiatów bydgoskiego i żnińskiego.

Zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 stwierdzono u trzech osób pracujących w tym zakładzie i trzech współzamieszkujących z nimi. Kwarantanną objęto 8 osób

- poinformował w rozmowie z Polską Agencją Prasową doradca wojewodu kujawsko-pomorskiego Jarosław Jakubowski, komentując w ten sposób ognisko koronawirusa w toruńskim zakładzie odzieżowym. 

Zobacz także

Od początku epidemii w regionie potwierdzono 626 zakażeń. 515 osób wyzdrowiało, a 49 zmarło. Dotychczas przeprowadzono na terenie województwa kujawsko-pomorskiego ponad 52,5 tys. testów. Z kolei aktualny bilans koronawirusa w Polsce to 29392 przypadki zakażenia i 1247 ofiar śmiertelnych.

Koronawirus - co trzeba wiedzieć?

RadioZET.pl/PAP