Zamknij

Pandemia przyrasta. "Musimy się liczyć ze zwiększoną falą zakażeń"

21.02.2021 16:43
Szpital
fot. Dimko/Laski Diffusion/East News

Musimy się liczyć ze zwiększoną falą zakażeń Covid-19 - powiedział w niedzielę prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych Michał Sutkowski. Dodał, że ma nadzieję, że trzecia fala pandemii będzie niższa niż jesienią.

Ministerstwo Zdrowia podało w niedzielę 21 lutego, że badania laboratoryjne potwierdziły 7038 nowych zakażeń koronawirusem - najwięcej na Mazowszu, gdzie odnotowano ich 1339. Zmarły 94 osoby. Ostatniej doby wykonano 37,4 tys. testów na obecność SARS-CoV-2, w tym 9736 testów antygenowych.

Trzecia fala pandemii w Polsce 

W ocenie dr Sutkowskiego to duża liczba zakażeń jak na weekendowe dane i średnia liczba wykonanych testów. Jego zdaniem weekendowa liczba zgonów jest nieadekwatna do obecnej sytuacji. - Po liczbie osób hospitalizowanych, po zwiększonej liczbie osób pod respiratorami oraz zwiększonej liczbie wykonanych testów wnioskuję, że pandemia przyrasta - dodał.

Według prezesa Warszawskich Lekarzy Rodzinnych dalszy rozwój pandemii zależy "w największym stopniu od nas samych, od naszej dyscypliny, solidarności, odpowiedzialności".

- Musimy się liczyć ze zwiększoną falą zakażeń. Jesteśmy w przedbiegu trzeciej fali, miejmy tylko nadzieję, że będzie ona niższa niż jesienią - powiedział. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP