Zamknij

USA: Donald Trump wrócił ze szpitala do Białego Domu

06.10.2020 02:05
Donald Trump po powrocie ze szpitala do Białego Domu
fot. PAP/EPA/KEN CEDENO / POOL

Donald Trump już w Białym Domu. Po trzydniowym pobycie w wojskowym szpitalu im. Waltera Reeda pod Waszyngtonem prezydent USA został z niego wypisany.

Do Białego Domu Trump wrócił ze szpitala śmigłowcem, na pokład którego wszedł w maseczce na twarzy.

Prezydencki lekarz Sean Conley na poniedziałkowej konferencji prasowej zapewniał, że Trump nie wywierał presji na lekarzy w kwestii wypisania ze szpitala. Jednocześnie odmówił odpowiedzi na pytania m.in. o to, czy prezydent ma zapalenie płuc, powołując się przy tym na prywatność pacjenta. Conley nie chciał również zdradzić daty ostatniego negatywnego wyniku testu na obecność koronawirusa u Trumpa.

Prezydent USA na Twitterze: "Nie bójcie się Covid-u"

Trump na Twitterze napisał "czuję się naprawdę świetnie. Nie bójcie się Covid-u. Nie pozwólcie, by zdominował wasze życie". Dodał, że "czuje się lepiej niż 20 lat temu".

Trump do szpitala został przewieziony w piątek wieczorem. Wcześniej tego dnia miał gorączkę, podano mu tlen.
Jak zapewnia zespół medyczny prezydenta USA, pobyt w ośrodku medycznym miał  charakter zapobiegawczy, a stan zdrowia Trumpa od piątku poprawia się.

Spotkania prezydenta w ramach kampanii przed listopadowymi wyborami wciąż jednak pozostają odwołane.

USA: Już ponad 210 tys. śmiertelnych ofiar koronawirusa

Epidemia koronawirusa, odpowiedź państwa na nią oraz zakażenie Trumpa zdominowały ostatnie dni amerykańskiej kampanii. W USA na Covid-19 zmarło już ponad 210 tys. osób; zakażenie wykryto u prawie 7,5 mln Amerykanów.

Radiozet.pl/PAP