Zamknij

USA: Ponad 3 tysiące ofiar Covid-19, łącznie blisko 50 tysięcy

24.04.2020 06:49
Koronawirus USA
fot. PAP

Ponad trzy tysiąca ofiar pochłonął w ciągu ostatniej doby koronawirus w Stanach Zjednoczonych. Łączna liczba ofiar Covid-19 sięga już blisko 50 tysięcy. Najbardziej dramatyczna sytuacja jest wciąż w stanie Nowy Jork.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Koronawirus w USA. Według danych Uniwersytet Johnsa Hopkinsa w Baltimore w ciągu doby zmarło w Stanach Zjednoczonych 3176 osób. Od kilku tygodni USA są światowym liderem w przyrostach zakażonych i zmarłych.

Zobacz także

Minionej doby w USA wykryto ok. 27 tys. przypadków zakażeń SARS-CoV-2. Dyrektor Narodowego Instytutu Alergii i Chorób Zakaźnych Anthony Fauci wezwał na łamach „New York Times” rząd i prezydenta do częstszego wykonywania testów na zakażenie.

Donald Trump odparł zarzuty na konferencji, twierdząc, że w kwestii testów „wykonujemy bardzo dobrą robotę”.

Gorzej sytuacja ma się z amerykańską gospodarką. Czytamy, że od początku epidemii w USA ponad 26 mln Amerykanów zgłosiło się po zasiłek dla bezrobotnych. Mimo rosnących bilansów śmierci niektóre stany decydują się na stopniowe otwierania swoich gospodarek. Uczyniły tak władze Teksasu oraz Georgii.

Zobacz także

 Wspomnijmy, że na USA przypada ponad jedna czwarta globalnej liczby ofiar choroby Covid-19. W Stanach Zjednoczonych na koronawirusa zmarło już 49 759 osób. Najwięcej ofiar odnotowano do tej poryw Nowym Jorku (20,9 tysiąca), a następnie w New Jersey (5,4 tys.), Michigan (2 977).

RadioZET.pl/PAP