Zamknij

Pompeo: jest wiele dowodów na to, że koronawirus pochodzi z laboratorium w Wuhan

03.05.2020 21:41
Pompeo: jest wiele dowodów na to, że koronawirus pochodzi z laboratorium w Wuhan
fot. AP Pool/Associated Press/East News

Jest wiele dowodów na to, że koronawirus pochodzi z laboratorium w chińskim Wuhan - powiedział w niedzielę sekretarz stanu USA Mike Pompeo. Amerykański wywiad informował w czwartek, że Sars-CoV-2 nie został stworzony przez człowieka.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

- Mogę powiedzieć, że istnieje wiele dowodów na to, że to (koronawirus) pochodzi z laboratorium w Wuhan - stwierdził Pompeo w rozmowie w telewizji ABC. Zastrzegł, że wywiad powinien kontynuować badania w tej sprawie, "byśmy mieli pewność".

Zobacz także

Pompeo dodał, że "Chiny mają historię prowadzenia niezgodnych z normami laboratoriów".

Zobacz także

Nie po raz pierwszy słyszymy, że świat jest narażony na wirusy w wyniku błędów w chińskich laboratoriach

- powiedział.

Zobacz także

Wywiad USA ustalił, że koronawirus nie został stworzony przez człowieka, ani nie jest owocem modyfikacji genetycznej. Bada jednak nadal, czy pochodzi od zakażonych zwierząt lub jest wynikiem wypadku w chińskim laboratorium - podało w czwartek biuro dyrektora wywiadu USA.

Wspólnota wywiadu zgadza się z powszechnym konsensusem naukowców, że wirus wywołujący Covid-19 nie został stworzony przez człowieka lub zmodyfikowany genetycznie

- głosi komunikat wywiadu.

Zobacz także

Agencja Associated Press zwracała uwagę, że ośrodek koordynujący pracę wszystkich amerykańskich służb wywiadowczych wydał ten komunikat w okresie, w którym prezydent Donald Trump i jego obóz propagują tezę, że nowy wirus został stworzony w chińskim laboratorium.

 

RadioZET.pl/PAP