Zamknij

Znany bloger zmarł na Covid-19. Wcześniej jego żona negowała pandemię

Mikołaj Pietraszewski
16.10.2020 18:37
Bloger z Ukrainy zmarł na Covid-19
fot. Instagram (screen)

Z powodu Covid-19 zmarł popularny ukraiński bloger Dmytro Stużuk - mąż najbardziej znanej ukraińskiej instagramerki Sofiji Stużuk. Kobieta wiosną pisała, że niebezpieczeństwo związane z SARS-CoV-2 jest wyolbrzymiane.

Znany bloger z Ukrainy, Dmiytro Stużuk, zmarł na Covid-19 - informuje ukraińska redakcja BBC mężczyzna zachorował na Covid-19 ok. tygodnia temu. Dziennikarze przypominają, że w marcu blogerka opublikowała długi wpis poświęcony koronawirusowi. Oznajmiła w nim m.in., że wirus był "sztucznie stworzony w 2015 r.".

"Bez wątpienia przechodzi się go nie za przyjemnie. Ale niebezpieczeństwo jest jawnie wyolbrzymione. Nie jest on dużo straszniejszy od zwyczajnej grypy, naprawdę. Nie boję się wirusa" - twierdziła.

Zobacz także

W związku z zachorowaniem jej męża ostatnio napisała kolejny post, w którym podkreśliła, że "Covid nie jest niebezpieczną chorobą dla tych, którzy są całkowicie zdrowi, ale Dima miał problemy z układem krążenia i powikłania dotknęły serce". On sam jeszcze w czwarterk opublikował wpis na instagramie, w którym opisywał swój pobyt w szpitalu oraz przyznawał się do błędu, gdy również negował istnienie Covid-19. 

Jak poinformowała w piątek Sofija Stużuk, "serce Dmytra nie wytrzymało". Chwytający za serce post został opatrzony rodzinnym zdjęciem, na którym widać małżeństwa wraz dwójką swoich dzieci, bawiące się na plaży. 

BBC Ukraina podaje, że Sofija Stużuk ma najwięcej followersów na ukraińskim Instagramie - 5 mln, a jej mąż miał milion obserwujących. Tematyka wpisów obydwojga z nich dotyczy m.in. zdrowego stylu życia i fitnessu.

Koronawirus na Ukrainie

Koronawirus na Ukrainie również - podobnie jak w Polsce - bije rekordy. Jak poinformował tamtejszy minister zdrowia Maksym Stepanow, w czwartek odnotowano u naszych wschodnich sąsiadów rekordową liczbę nowych zakażeń. Jak dodał, poprzedniego dnia wyzdrowiało 2269 osób, a 866 hospitalizowano.

Ogółem od początku epidemii zakażenie koronawirusem potwierdzono na Ukrainie u 287 231 osób, zmarło 5408 chorych z Covid-19, a wyzdrowiało 121 919 pacjentów. Liczba aktywnych przypadków zakażenia SARS-CoV-2 wynosi obecnie 159 904.

RadioZET.pl/PAP/Instagram