Zamknij

WOŚP znów pomoże w walce z koronawirusem. „2,6 mln maseczek”

14.04.2020 23:16
Jurek Owsiak
fot. Jan Bielecki/East News

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy przekaże m.in. 2,6 mln maseczek chirurgicznych stacjom pogotowia ratunkowego, DPS-om, oddziałom ginekologiczno-położniczym i szpitalom walczącym z koronawirusem - podała Fundacja WOŚP.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

WOŚP wciąż angażuje się w walkę z koronawirusem w Polsce. Jak poinformowała Fundacja Jurka Owsiaka, maseczki chirurgiczne stanowią największą część dostawy realizowanej przez WOŚP. Polskiej służbie zdrowia przekazane zostaną również inne środki ochrony osobistej, m.in. przyłbice, płyny dezynfekujące i mydła.

Fundacja WOŚP w tym tygodniu rozdysponuje 1,6 mln maseczek, a kolejny milion w ciągu najbliższych dwóch tygodni - po tym jak dotrze transport z Chin - przekazano.

WOŚP walczy z koronawirusem

Poza zakupem środków ochrony osobistej, fundacja zakupiła do walki z epidemią koronawirusa sprzęt medyczny, m.in. łóżka do intensywnej opieki medycznej, kardiomonitory i respiratory.

Zobacz także

Zakupy realizowane są m.in. dzięki środkom zgromadzonym w ramach specjalnego Funduszu Interwencyjnego, który wspierać mogą zarówno przedsiębiorstwa, jak i osoby fizyczne. Do tej pory w ramach Funduszu udało się zgromadzić 12,7 mln zł.

WOŚP wydała już na walkę z koronawirusem ok. 36 mln zł.

RadioZET.pl/PAP