Zamknij

Drugi samolot z zamówieniem WOŚP już w Polsce. 40 tysięcy kombinezonów

25.04.2020 20:46
WOŚP
fot. WOŚP

W sobotę na warszawskim Okęciu wylądował drugi transport medyczny z Chin zamówiony przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Fundacja zamówiła 40 tysięcy kombinezonów dla medyków. Trafią do szpitali, by usprawnić leczenie zakażonych koronawirusem.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

W transporcie znalazło się 40 tys. kombinezonów stanowiących elementy zestawu indywidualnej ochrony biologicznej dla pracowników służby zdrowia.

Ładunek miał objętość 122 metrów sześciennych i łączną masę 12,5 tony

podał rzecznik Orkiestry, Krzysztof Dobies.

Zobacz także

Zapasy dotrą do magazynu centralnego WOŚP „za pomocą dwóch ciężarówek TIR po spełnieniu koniecznych formalności”. 

Fundacja uruchomi wówczas dalszą dystrybucję do docelowych placówek w całej Polsce. Lista szpitali, do których trafią zakupione przez WOŚP materiały, będzie opublikowana na stronach internetowych Fundacji

- dodał rzecznik WOŚP.

Szef Orkiestry, Jerzy Owsiak, podkreślił że samolot Dreamliner został w całości wypełniony kombinezonami osobistej ochrony biologicznej. Dodał, że to sygnał, że Fundacja nie zwalnia tempa „nawet na moment”.

Poprzedni transport właśnie kończymy rozsyłać do placówek docelowych, za ten zabierzemy się natychmiast, jak tylko dojedzie on do naszego magazynu centralnego. Wielkie ukłony dla załóg i wszystkich ekip obsługujących przyloty organizowane przez PLL LOT i LOT Cargo w ramach programu „Cargo dla Polski” i mostu powietrznego Polska-Chiny. Wygramy

- powiedział Owsiak.

Do tej pory WOŚP przeznaczyła na walkę z epidemią ok. 50 mln zł. Za pieniądze darczyńców zamówiono 200 łóżek na stanowiska intensywnej opieki medycznej, 157 kardiomonitorów, 71 respiratorów, 50 tys. pakietów indywidualnej ochrony biologicznej, 250 tys. masek medycznych N95/KN95 i 2,6 mln trójwarstwowych maseczek chirurgicznych.

Zobacz także

WOŚP otrzymała także w darze 30 pomp infuzyjnych, aparat do mechanicznej kompresji klatki piersiowej, 2 pulsoksymetry ręczne, 25 zestawów USG z opcją badania jamy brzusznej i 3 zestawy EKG z modułem do zdalnego opisywania badań.

RadioZET.pl/PAP