Zamknij

W 2020 roku możliwe wakacje za granicą? Jest zapowiedź wiceministra zdrowia

03.06.2020 10:21
Wakacje za granicą
fot. Shutterstock

Waldemar Kraska, wiceminister zdrowia powiedział w środę, że w tym roku wakacje będą możliwe nie tylko w Polsce. Wyjaśnił, że decyzja najprawdopodobniej zapadnie w połowie czerwca.

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska w Poranku Rozgłośni Katolickich Siódma-Dziewiąta został zapytany m.in. o to, czy resort planuje zniesienie obowiązkowej kwarantanny po powrocie do kraju z wakacji.

W 2020 roku możliwe wakacje za granicą?

Waldemar Kraska odpowiedział, że "jeżeli nie będzie uzasadnionych przyczyn, objawów chorobowych, to myślę, że tej kwarantanny nie będzie". Jednak wiceminister zdrowia zaznaczył, że "to są decyzje, które podejmujemy z tygodnia na tydzień, w zależności od sytuacji epidemicznej". 

Zobacz także

Wiceszef resortu zdrowia dodał także, że lista dostępnych krajów zmienia się z dnia na dzień. Wyjaśnił, że sytuacja epidemiologiczna w wielu państwach jest różnie postrzegana. Waldemar Kraska wyraził nadzieję, że "w najbliższych tygodniach świat się otworzy", a wszystkie wątpliwości związane z ograniczeniami turystycznymi zostaną wkrótce rozwiane.

Zobacz także

Wiceministra zapytano także o to, czy Polacy będą mogli wyjechać na wakacje poza granice kraju. "Myślę, że tak" - odpowiedział Kraska. Wiceminister namawiał jednak do tego, żeby tegoroczny urlop spędzić w kraju. "Polska jest pięknym krajem, też polecam wypoczynek w kraju".

Posłuchaj podcastu

RadioZET.pl/PAP